Přeskočit na obsah

Spolek Oidipus podruhé obdaroval Brno ložním vybavením pro sociální služby města

23. března 2022
Již druhý štědrý dar obdrželo Brno od spolku Oidipus. Nyní se jedná o 180 kusů polštářů a 200 kusů povlečení v celkové hodnotě 167 930 korun. Využijí je azylové domy a ubytovny působící v oblasti sociální péče. Na začátku roku spolek podpořil městská pobytová zařízení více než 1 200 kusy přikrývek.

„Všechna zařízení brněnských sociálních služeb se řídí velmi přísnými hygienickými normami. Mezi nimi je i pravidelná výměna ložních výrobků každé 2 až 3 roky. Velmi děkuji spolku Oidipus, který nám již podruhé věnoval opravdu velký počet tohoto vybavení. Pobytovým službám dar ulehčí provozní náklady a ušetřené prostředky tak budou moci využít jiným způsobem,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dar 180 kusů polštářů a 200 kusů povlečení v hodnotě 167 930 korun se rozdělí mezi pobytové služby zřizované Odborem sociální péče MMB, konkrétně Azylový dům pro mládež na Celní, krizové byty a prostupné bydlení na Francouzské a ubytovnu pro osamělé matky s dětmi na Koniklecové.

Oidipus, z. s., definuje svoji činnost jako podporu společensky potřebných veřejně prospěšných projektů. Dar je poskytován za účelem podpory veřejné instituce – města Brna a jím zřizovaných organizací poskytujících sociální a související služby pro sociálně znevýhodněné osoby. Výrobcem darovaných přikrývek je společnost PiCaSo manufaktury, s. r. o.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.