Přeskočit na obsah

Spolek Oidipus podruhé obdaroval Brno ložním vybavením pro sociální služby města

23. března 2022

Již druhý štědrý dar obdrželo Brno od spolku Oidipus. Nyní se jedná o 180 kusů polštářů a 200 kusů povlečení v celkové hodnotě 167 930 korun. Využijí je azylové domy a ubytovny působící v oblasti sociální péče. Na začátku roku spolek podpořil městská pobytová zařízení více než 1 200 kusy přikrývek.

„Všechna zařízení brněnských sociálních služeb se řídí velmi přísnými hygienickými normami. Mezi nimi je i pravidelná výměna ložních výrobků každé 2 až 3 roky. Velmi děkuji spolku Oidipus, který nám již podruhé věnoval opravdu velký počet tohoto vybavení. Pobytovým službám dar ulehčí provozní náklady a ušetřené prostředky tak budou moci využít jiným způsobem,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dar 180 kusů polštářů a 200 kusů povlečení v hodnotě 167 930 korun se rozdělí mezi pobytové služby zřizované Odborem sociální péče MMB, konkrétně Azylový dům pro mládež na Celní, krizové byty a prostupné bydlení na Francouzské a ubytovnu pro osamělé matky s dětmi na Koniklecové.

Oidipus, z. s., definuje svoji činnost jako podporu společensky potřebných veřejně prospěšných projektů. Dar je poskytován za účelem podpory veřejné instituce – města Brna a jím zřizovaných organizací poskytujících sociální a související služby pro sociálně znevýhodněné osoby. Výrobcem darovaných přikrývek je společnost PiCaSo manufaktury, s. r. o.

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.