Přeskočit na obsah

Spolek Domov pro mne dostane do pronájmu další byty, v nichž mohou bydlet lidé s těžkým tělesným postižením

04. května 2022

Domov pro mne, z. s., získá od města do pronájmu další bezbariérové byty pro chráněné bydlení klientů s těžkým tělesným postižením, jimž poskytuje nonstop péči a asistenci.

„Spolek Domov pro mne požádal město o pronájem dalšího bytu v domě Cejl 75/77, kde již aktuálně provozuje čtyři byty pro chráněné bydlení. Rozvoj sociální služby má spolek schválen od města Brna i od Jihomoravského kraje, takže jsme požadavku vyhověli a v celoměstském zájmu jsme schválili pronájem volného bezbariérového bytu zvláštního určení s dispozicí 2+kk na dobu neurčitou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Nájemné je stanoveno ve výši 80 Kč/m2/měsíc s inflační doložkou. 

„Ve stejném režimu bylo rozhodnuto o poskytnutí 4 jednopokojových nebo 2 dvoupokojových bezbariérových bytů, případně jejich kombinace, pro stejný typ ubytování. Konkrétní adresu a byty včetně podmínek jejich pronájmu ještě bude muset odsouhlasit Rada města Brna, jakmile budou takové jednotky k dispozici,“ dodala Markéta Vaňková. Jde o reakci na žádost spolku o přidělení 2–4 bezbariérových bytů na společné adrese, aby mohl vyřešit situaci s nevyhovujícím bydlením svých čtyř klientů s těžkým tělesným postižením. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.