Přeskočit na obsah

Spolek Domov pro mne dostane do pronájmu další byty, v nichž mohou bydlet lidé s těžkým tělesným postižením

04. května 2022
Domov pro mne, z. s., získá od města do pronájmu další bezbariérové byty pro chráněné bydlení klientů s těžkým tělesným postižením, jimž poskytuje nonstop péči a asistenci.

„Spolek Domov pro mne požádal město o pronájem dalšího bytu v domě Cejl 75/77, kde již aktuálně provozuje čtyři byty pro chráněné bydlení. Rozvoj sociální služby má spolek schválen od města Brna i od Jihomoravského kraje, takže jsme požadavku vyhověli a v celoměstském zájmu jsme schválili pronájem volného bezbariérového bytu zvláštního určení s dispozicí 2+kk na dobu neurčitou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Nájemné je stanoveno ve výši 80 Kč/m2/měsíc s inflační doložkou. 

„Ve stejném režimu bylo rozhodnuto o poskytnutí 4 jednopokojových nebo 2 dvoupokojových bezbariérových bytů, případně jejich kombinace, pro stejný typ ubytování. Konkrétní adresu a byty včetně podmínek jejich pronájmu ještě bude muset odsouhlasit Rada města Brna, jakmile budou takové jednotky k dispozici,“ dodala Markéta Vaňková. Jde o reakci na žádost spolku o přidělení 2–4 bezbariérových bytů na společné adrese, aby mohl vyřešit situaci s nevyhovujícím bydlením svých čtyř klientů s těžkým tělesným postižením. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.