Spolek Domov pro mne dostane do pronájmu další byty, v nichž mohou bydlet lidé s těžkým tělesným postižením

  • 04. května 2022
Domov pro mne, z. s., získá od města do pronájmu další bezbariérové byty pro chráněné bydlení klientů s těžkým tělesným postižením, jimž poskytuje nonstop péči a asistenci.

„Spolek Domov pro mne požádal město o pronájem dalšího bytu v domě Cejl 75/77, kde již aktuálně provozuje čtyři byty pro chráněné bydlení. Rozvoj sociální služby má spolek schválen od města Brna i od Jihomoravského kraje, takže jsme požadavku vyhověli a v celoměstském zájmu jsme schválili pronájem volného bezbariérového bytu zvláštního určení s dispozicí 2+kk na dobu neurčitou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Nájemné je stanoveno ve výši 80 Kč/m2/měsíc s inflační doložkou. 

„Ve stejném režimu bylo rozhodnuto o poskytnutí 4 jednopokojových nebo 2 dvoupokojových bezbariérových bytů, případně jejich kombinace, pro stejný typ ubytování. Konkrétní adresu a byty včetně podmínek jejich pronájmu ještě bude muset odsouhlasit Rada města Brna, jakmile budou takové jednotky k dispozici,“ dodala Markéta Vaňková. Jde o reakci na žádost spolku o přidělení 2–4 bezbariérových bytů na společné adrese, aby mohl vyřešit situaci s nevyhovujícím bydlením svých čtyř klientů s těžkým tělesným postižením. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy