Společnou expozici města a kraje na Expu v Dubaji postaví Veletrhy Brno

  • 10. listopadu 2021
Micro & Macro je název výstavy, kterou se bude město Brno a Jihomoravský kraj prezentovat na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Ta byla kvůli pandemii koronaviru přeložena na přelom roku 2021 a 2022. Radní dnes na svém zasedání vybrali dodavatele, kterým se po podpisu smlouvy stanou Veletrhy Brno, a. s.

V červnu roku 2019 schválila Rada města Brna účast města na EXPO 2020 ve společné expozici s Jihomoravským krajem, která ponese název Micro & Macro. Původní termín konání ale ovlivnila pandemie koronaviru, rotační výstava v Národním pavilonu České republiky se tak nakonec uskuteční v termínu od 16. do 31. března 2022.  

„Město Brno a Jihomoravský kraj jsou centra špičkových technologií, zejména dvou klíčových oborů zaměřujících se na elektronovou mikroskopii a vesmírný průmysl.  Expozice v Dubaji bude ukazovat, jak blízko si může být náhled do světa mikročástic a záběry těles a mlhovin z dalekého vesmíru. Oba obory navíc přiblíží jejich konkrétní využití, jako například GPS systém, role elektronové mikroskopie ve vývoji vakcín nebo průmyslových materiálů v automobilovém průmyslu, při rozpoznávání padělků a další. Oba obory totiž zasahují do každodenních životů, aniž bychom si toho byli vědomi,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

V rámci výběrového řízení na dodavatele zakázky „Komplexní realizace společné prezentace Jihomoravského kraje a statutárního města Brna na EXPO 2020 v Dubaji“ byly osloveny tři společnosti a zároveň byla zakázka uveřejněna na profilu zadavatele v systému eZak. O zakázku projevil zájem jeden dodavatel – Veletrhy Brno, a. s.

„Hodnotící komise konstatovala, že nabídková cena ve výši 2,35 milionu korun včetně DPH odpovídá hospodárnému vynakládání veřejných prostředků a je pro zadavatele akceptovatelná, neboť odpovídá obvyklé tržní ceně za poptávané plnění. Společnost Veletrhy Brno má navíc zkušenosti s realizacemi veletrhů v Londýně, Šanghaji či Dubaji,“ dodal Tomáš Koláčný.

Částka 2,35 milionu s DPH na realizaci zakázky bude z poloviny zaplacena statutárním městem Brnem, z poloviny Jihomoravským krajem.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy