Přeskočit na obsah

Společnost Daikin se přidá ke snaze města snižovat emise CO?

09. prosince 2020

Město Brno se jako signatář Paktu starostů zavázalo do roku 2030 snížit emise CO? o 40 %. Do této snahy se zapojují i subjekty z terciárního sektoru, a to podpisem pod Memorandum o dlouhodobé spolupráci na závazku města k adaptaci na klimatické změny. Celkem už má memorandum 42 signatářů. Dalším bude společnost Daikin Device Czech Republic.

„Město Brno se zavázalo snížit emise CO? od roku 2000 do roku 2030 o 40 %. Následně jsme vypracovali Akční plán udržitelné energetiky a klimatu, tzv. SECAP, který obsahuje i návrhy snižování emisí. Abychom v tomto smělém plánu byli úspěšní, musíme do tohoto úsilí zapojit i terciární sektor. Ten je totiž největším producentem CO?. Mám radost, že se k memorandu o spolupráci připojilo mnoho významných brněnských firem a organizací. Tou další je společnost Daikin Device Czech Republic,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na dnešním zasedání schválili radní memorandum mezi městem Brnem a společností Daikin Device Czech Republic.

„Výše zmíněná společnost se podpisem memoranda zavazuje přijímat opatření, která povedou ke snižování spotřeby elektrické energie, lepšímu hospodaření s vodou, sázení zeleně, budování retenčních nádrží, edukaci zaměstnanců atd. Město Brno na oplátku nabízí zapojeným subjektům technickou, konzultační a propagační podporu,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Další informace najdete na webu www.priprav.brno.cz.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.