Přeskočit na obsah

Společnost ARENA BRNO stavící multifunkční halu požádá o finanční podporu

27. ledna 2021

Společnost ARENA BRNO, jež vznikla s cílem postavit v Brně multifunkční sportovní halu, požádá o finanční podporu město Brno, Jihomoravský kraj a Národní sportovní agenturu. Rada města Brna to dnes v působnosti valné hromady společnosti ARENA BRNO odsouhlasila.

Multifunkční hala má sloužit jak pro sportovní, tak pro kulturní účely. Očekává se, že se zde bude hrát lední hokej jak na nejvyšší domácí, tak na mezinárodní úrovni, a mohou zde být provozovány i další významné sportovní akce, například krasobruslařské, basketbalové a podobně. Kapacita hlediště má být dle typu programu 9–12 tisíc diváků. V rámci kulturního využití se pak počítá s pořádáním kulturních, společenských i veletržních akcí.

„Město Brno stavbu multifunkční haly pochopitelně podpoří. Stavební povolení bychom měli získat v únoru, veškeré další administrativní záležitosti chceme stihnout do konce tohoto roku. Stavba by pak měla začít v roce 2022 a být dokončena na konci roku 2023,“ vysvětlila harmonogram primátorka města Brna Markéta Vaňková.  

Součástí realizace multifunkční haly by mělo být i venkovní parkoviště, parkovací místa uvnitř haly, komerční a administrativní prostory, gastro provoz a zázemí pro pořadatele.

„Multifunkční hala není samofinancovatelný projekt, k jeho realizaci je tedy nutné použít veřejné prostředky. Jde o stavbu obrovského, celospolečenského významu, s jejíž realizací se významně posílí pozice Brna jako města sportu a kultury. Věřím, že se podaří podporu získat a že se Brňané mohou těšit třeba na mistrovství světa v hokeji či špičkové koncerty předních světových interpretů,“ uvedl radní Petr Kratochvíl, předseda představenstva Areny Brno, a. s.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.