Přeskočit na obsah

Společnost ARENA BRNO stavící multifunkční halu požádá o finanční podporu

27. ledna 2021
Společnost ARENA BRNO, jež vznikla s cílem postavit v Brně multifunkční sportovní halu, požádá o finanční podporu město Brno, Jihomoravský kraj a Národní sportovní agenturu. Rada města Brna to dnes v působnosti valné hromady společnosti ARENA BRNO odsouhlasila.

Multifunkční hala má sloužit jak pro sportovní, tak pro kulturní účely. Očekává se, že se zde bude hrát lední hokej jak na nejvyšší domácí, tak na mezinárodní úrovni, a mohou zde být provozovány i další významné sportovní akce, například krasobruslařské, basketbalové a podobně. Kapacita hlediště má být dle typu programu 9–12 tisíc diváků. V rámci kulturního využití se pak počítá s pořádáním kulturních, společenských i veletržních akcí.

„Město Brno stavbu multifunkční haly pochopitelně podpoří. Stavební povolení bychom měli získat v únoru, veškeré další administrativní záležitosti chceme stihnout do konce tohoto roku. Stavba by pak měla začít v roce 2022 a být dokončena na konci roku 2023,“ vysvětlila harmonogram primátorka města Brna Markéta Vaňková.  

Součástí realizace multifunkční haly by mělo být i venkovní parkoviště, parkovací místa uvnitř haly, komerční a administrativní prostory, gastro provoz a zázemí pro pořadatele.

„Multifunkční hala není samofinancovatelný projekt, k jeho realizaci je tedy nutné použít veřejné prostředky. Jde o stavbu obrovského, celospolečenského významu, s jejíž realizací se významně posílí pozice Brna jako města sportu a kultury. Věřím, že se podaří podporu získat a že se Brňané mohou těšit třeba na mistrovství světa v hokeji či špičkové koncerty předních světových interpretů,“ uvedl radní Petr Kratochvíl, předseda představenstva Areny Brno, a. s.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.