Přeskočit na obsah

Splatnost poplatku za odpad se posouvá na 31. srpna 2020

15. dubna 2020

Obyvatelé Brna (české i cizí národnosti) a majitelé zpoplatněných nemovitostí jsou zvyklí platit každý rok poplatek za odpady do konce května. Vzhledem k mimořádným opatřením se radní na dnešním zasedání zabývali otázkou posunu jeho splatnosti. Zastupitelům doporučili schválit obecně závaznou vyhlášku, díky níž bude možné zaplatit za odpady až do konce srpna.

Za současné složité situace, kdy se nařízená opatření dotýkají života mnoha občanů, jsme doporučili zastupitelům, aby posunuli splatnost poplatku za odpady na konec srpna. Věřím, že to mnoha lidem může pomoci zmírnit potíže, které s pandemií vyvstaly,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V současné době platnou obecně závaznou vyhlášku schválilo Zastupitelstvo města Brna v listopadu loňského roku. „Účinná byla od začátku letošního roku. K tomu, aby došlo k posunutí termínu splatnosti poplatku za odpady, musíme aktualizovanou vyhlášku schválit na příštím zasedání zastupitelstva 21. dubna 2020,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna pro oblast životního prostředí Petr Hladík.

Do dnešního dne bylo na poplatku vybráno 44 milionů korun. Město nabádá, aby lidé za odpady platili bezhotovostně. „Nejjednodušší způsob, jak za odpady zaplatit, je pomocí bezhotovostního převodu nebo přes městský e-shop BrnoID. Další možností je úhrada pomocí poštovní poukázky. Placení hotovostí na přepážce jsme z preventivních důvodů do odvolání zrušili,“ dodal Petr Hladík.

V letošním roce se předpokládá výběr ve výši 206 milionů korun. Novinkou je, že jsou od poplatku od letošního roku osvobozeny děti do 4 let věku a senioři ve věku 70 let a více.

Veškeré informace o poplatku najdete na webu města.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.