Špilberk nabízí Příběhy z kasemat. Prohlídku podzemí v unikátní podobě

  • 23. července 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Speciální prohlídky Špilberku připravilo pro návštěvníky Muzeum města Brna. Mají formu hry s názvem Příběhy z kasemat. Lidé procházejí podzemím se zapůjčenými tablety, potkávají historické postavy, sledují videa a vyluští několik hádanek a šifer. Je to zatím jediná hra svého druhu v ČR.

„Lidé zážitkovou formou poznávají reálné postavy z dějin kasemat,“ uvádí koordinátorka projektu Martina Šmídtová. „V aplikaci jsou úkoly, po jejichž vyluštění se hráčům otevřou další informace. Obtížnost šifer je nastavena tak, aby je zvládla široká veřejnost, tedy i ti, co s jejich luštěním nemají žádné zkušenosti.“

Hru si nejvíce užijí dvou až čtyřčlenné týmy. Může ji absolvovat i jednotlivec, avšak ochudí se o radost z týmové spolupráce a společného objevování. Maximální počet je pět účastníků v jednom týmu.

Hra je určena pro dospělé hráče. Starší děti (12+) se mohou do hry dle uvážení rodičů zapojit. Tablety se půjčují na Špilberku. K luštění stačí tužka a papír.

Dodavatelem herní aplikace za 900 000 korun jsou specializované firmy. Ve videích vedle herců účinkují i zaměstnanci Muzea města Brna.

V prázdninových dnech je však možné postupně navštívit ve městě i řadu dalších akcí. Například 2. ročník Festivalu UPROSTŘED, výstavu Cosmos Discovery ve veletržním areálu nebo seznámit se s památkami v rámci církevní turistiky. Přehled kulturních, filmových, sportovních, výstavních, gastronomických a dalších akcí najdete na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít