Přeskočit na obsah

Špilberk nabízí Příběhy z kasemat. Prohlídku podzemí v unikátní podobě

23. července 2018 2 minuty čtení
(ik) – Speciální prohlídky Špilberku připravilo pro návštěvníky Muzeum města Brna. Mají formu hry s názvem Příběhy z kasemat. Lidé procházejí podzemím se zapůjčenými tablety, potkávají historické postavy, sledují videa a vyluští několik hádanek a šifer. Je to zatím jediná hra svého druhu v ČR.

„Lidé zážitkovou formou poznávají reálné postavy z dějin kasemat,“ uvádí koordinátorka projektu Martina Šmídtová. „V aplikaci jsou úkoly, po jejichž vyluštění se hráčům otevřou další informace. Obtížnost šifer je nastavena tak, aby je zvládla široká veřejnost, tedy i ti, co s jejich luštěním nemají žádné zkušenosti.“

Hru si nejvíce užijí dvou až čtyřčlenné týmy. Může ji absolvovat i jednotlivec, avšak ochudí se o radost z týmové spolupráce a společného objevování. Maximální počet je pět účastníků v jednom týmu.

Hra je určena pro dospělé hráče. Starší děti (12+) se mohou do hry dle uvážení rodičů zapojit. Tablety se půjčují na Špilberku. K luštění stačí tužka a papír.

Dodavatelem herní aplikace za 900 000 korun jsou specializované firmy. Ve videích vedle herců účinkují i zaměstnanci Muzea města Brna.

V prázdninových dnech je však možné postupně navštívit ve městě i řadu dalších akcí. Například 2. ročník Festivalu UPROSTŘED, výstavu Cosmos Discovery ve veletržním areálu nebo seznámit se s památkami v rámci církevní turistiky. Přehled kulturních, filmových, sportovních, výstavních, gastronomických a dalších akcí najdete na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.