Přeskočit na obsah

Špekáčky, jehličnatí velikáni i indiáni. Víkend v Brně bude pestrý

18. února 2022 2 minuty čtení
(zob) – Potřebujete si po náročném pracovním týdnu vyvětrat hlavu? Možnosti jsou tento týden široké, TIC Brno se zapojuje do Mezinárodního dne průvodců, v areálu U Mravence Lesíka se koná táborák a Arboretum v Řícmanicích otevírá na jeden den své brány.

Mezinárodní den průvodců připadá na třetí únorový víkend. TIC Brno se letos zapojí s 19 tematickými procházkami, z nichž si vybere každý. Brno je proslulé svou kavárenskou scénou; více o tradici pití kávy se dozvíte na trase Brněnské kavárny – zmizelé i současné. Významné vily vám přiblíží procházka Černými Poli. Jak vypadalo město před spojením do Velkého Brna, ukáže výprava do Brna před 100 lety. 

Do vesmíru se podívalo 579 kosmonautů a od 572 z nich vlastní sběratel Tomáš Přibyl podpisy. Technické muzeum v Brně nyní vystavuje tyto artefakty na výstavě Pozvali nás všechny do vesmíru. Konkrétně si zde prohlédnete memorabilie a podpisy kosmonautů z prvních 60let dobývání kosmu. Tuto neděli si výstavu vychutnáte i s komentářem samotného autora. 

Život původních obyvatel Severní Ameriky přibližuje výstava v Anthroposu Óóó Indiáni. Přibližuje historii a kulturu jednotlivých indiánských kmenů. Geograficky výstava postihuje Velké pláně a prérie, Severozápadní pobřeží, Jihozápad i oblast Arktidy. Kromě obydlí se seznámíte s jejich zvyky, písmem, ošacením i duchovním životem. Na výstavě je připraveno mnoho interaktivních předmětů včetně hraček pro děti a hudebních nástrojů.

Táhne vás to za hranice města? Lesy města Brna si na sobotu připravily v areálu U Mravence Lesíka táborák nejen pro rodiny s dětmi. Kromě opékání špekáčků si projdete naučnou stezku a otevřen bude i lesní bar. Na naučné stezce se podíváte i na lesní polygon s výhledem na krmelec ve výšce 4 metrů nad zemí. Kousek dál za Brnem se nachází Arboretum Řícmanice, které své brány pro veřejnost otevírá jen výjimečně, takže Zimní den otevřených dveří si nenechejte ujít. Na komentovaných prohlídkách se vám představí jedna z nejhodnotnějších sbírek jehličnanů u nás. Prohlédnete si například nádherný exemplář blahočetu Chilského.

Páteční večer v Kině Art je zasvěcen znalostnímu souboji a tématem jsou, jak jinak, filmy a seriály. Kvíz začíná v 19:30 hodin a pokud nesestavíte tým maximálně o pěti lidech, nevěšte hlavu. Organizátoři slibují seskupení do týmů.

V neděli bude končit Olympijský festival v areálu Nové Zbrojovky. Máte tak poslední možnost vyzkoušet si třeba curling, boby či skoky na lyžích. V sobotu se na festivalu můžete setkat s Alešem Valentou, který slaví 20 let od zisku zlaté medaile na OH v Salt Lake City. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.