Přeskočit na obsah

Soutěží o nejlepší recept začíná letos projekt Překonej sám sebe

14. února 2018 1 minuta čtení
(ral) – Zvyšovat povědomí o autoimunitních onemocněních, zkvalitňovat život pacientů s roztroušenou sklerózou, ale i šířit principy zdravého a vyváženého jídelníčku a podporovat prevenci u zdravých lidí. Takové úkoly stojí před projektem Překonej sám sebe, který dneškem vstupuje do svého čtvrtého ročníku.

Organizátoři projektu dneškem spustili soutěž „Zdravý recept“, ve které vyzývají lidi, aby se s nimi podělili o své recepty na snídaně, polévky, hlavní chody a dezerty. „Zajímá nás, co si vlastně lidé pod pojmem ‚zdravé jídlo‘ představují,“ komentoval zakladatel projektu Překonej sám sebe Radovan Holub.

Přímo pro Brno si organizátoři na první pololetí letošního roku připravili dvě akce. 19. března se v Metro music baru uskuteční multižánrový charitativní koncert, na němž vystoupí místní popová zpěvačka Veronika Sterz, rappeři Sharlota a Fosco Alma, folkový zpěvák Petr Matyáš Cibulka a muzikálová zpěvačka Sára Milfajtová.

Na přelomu července a srpna se v Křížové chodbě Nové radnice odehraje výstava tří členů rodiny Jemelkovy – malířů Jana a Davida a fotografa Tomáše. „Brněnská výstava jim poskytne mimořádnou příležitost, neboť společně ještě nikdy nevystavovali,“ podotkl Holub.

Takřka celoroční program projektu, který podpořili primátor Petr Vokřál i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, zahrnuje vzdělávací minikongresy napříč celou republikou, besedy pro středoškoláky i kulturní akce.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.