Soutěží o nejlepší recept začíná letos projekt Překonej sám sebe

  • 14. února 2018
  • 1 minuta čtení
(ral) – Zvyšovat povědomí o autoimunitních onemocněních, zkvalitňovat život pacientů s roztroušenou sklerózou, ale i šířit principy zdravého a vyváženého jídelníčku a podporovat prevenci u zdravých lidí. Takové úkoly stojí před projektem Překonej sám sebe, který dneškem vstupuje do svého čtvrtého ročníku.

Organizátoři projektu dneškem spustili soutěž „Zdravý recept“, ve které vyzývají lidi, aby se s nimi podělili o své recepty na snídaně, polévky, hlavní chody a dezerty. „Zajímá nás, co si vlastně lidé pod pojmem ‚zdravé jídlo‘ představují,“ komentoval zakladatel projektu Překonej sám sebe Radovan Holub.

Přímo pro Brno si organizátoři na první pololetí letošního roku připravili dvě akce. 19. března se v Metro music baru uskuteční multižánrový charitativní koncert, na němž vystoupí místní popová zpěvačka Veronika Sterz, rappeři Sharlota a Fosco Alma, folkový zpěvák Petr Matyáš Cibulka a muzikálová zpěvačka Sára Milfajtová.

Na přelomu července a srpna se v Křížové chodbě Nové radnice odehraje výstava tří členů rodiny Jemelkovy – malířů Jana a Davida a fotografa Tomáše. „Brněnská výstava jim poskytne mimořádnou příležitost, neboť společně ještě nikdy nevystavovali,“ podotkl Holub.

Takřka celoroční program projektu, který podpořili primátor Petr Vokřál i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, zahrnuje vzdělávací minikongresy napříč celou republikou, besedy pro středoškoláky i kulturní akce.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít