Přeskočit na obsah

Soutěž na výběr zhotovitele Janáčkova kulturního centra může být zahájena

27. července 2022

Radní města Brna dnes vzali na vědomí hotovou projektovou dokumentaci k výstavbě koncertního sálu Janáčkova kulturního centra. Stavba sálu naváže na již zrealizovanou 1. etapu podzemních garáží.  Zakázku město Brno zadá spolu se společností Brněnské komunikace, a. s., která bude na základě platné smlouvy o spolupráci zadávací řízení organizovat a na předmětné stavbě rovněž zajišťovat funkci správce stavby.

„Výstavba koncertního sálu Janáčkova kulturního centra je klíčová především pro Filharmonii Brno. Do Besedního domu, kde filharmonie v současnosti působí, se totiž při představení vejde pouze 60 hudebníků ze 120členného souboru,“ řekl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Koncertní sál pro 1200 posluchačů má platné stavební povolení a na jeho financování se kromě města Brna bude podílet Ministerstvo kultury částkou 600 milionů korun, Jihomoravský kraj částkou 100 milionů korun a společnost Brněnské komunikace, a. s., částkou 332 milionů korun. První koncert si posluchači v novém sále budou moci užít v roce 2025.

„Rada města dnes dále uložila odboru kultury zpracovat model provozních nákladů koncertního sálu, který se po uvedení sálu do provozu stane podkladem pro přípravu rozpočtu města Brna,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

 

 

Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Brno 27. 7. 2022

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.