Přeskočit na obsah

Soutěž na výběr zhotovitele Janáčkova kulturního centra může být zahájena

27. července 2022

Radní města Brna dnes vzali na vědomí hotovou projektovou dokumentaci k výstavbě koncertního sálu Janáčkova kulturního centra. Stavba sálu naváže na již zrealizovanou 1. etapu podzemních garáží.  Zakázku město Brno zadá spolu se společností Brněnské komunikace, a. s., která bude na základě platné smlouvy o spolupráci zadávací řízení organizovat a na předmětné stavbě rovněž zajišťovat funkci správce stavby.

„Výstavba koncertního sálu Janáčkova kulturního centra je klíčová především pro Filharmonii Brno. Do Besedního domu, kde filharmonie v současnosti působí, se totiž při představení vejde pouze 60 hudebníků ze 120členného souboru,“ řekl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Koncertní sál pro 1200 posluchačů má platné stavební povolení a na jeho financování se kromě města Brna bude podílet Ministerstvo kultury částkou 600 milionů korun, Jihomoravský kraj částkou 100 milionů korun a společnost Brněnské komunikace, a. s., částkou 332 milionů korun. První koncert si posluchači v novém sále budou moci užít v roce 2025.

„Rada města dnes dále uložila odboru kultury zpracovat model provozních nákladů koncertního sálu, který se po uvedení sálu do provozu stane podkladem pro přípravu rozpočtu města Brna,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

 

 

Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Brno 27. 7. 2022

Nejnovější tiskové zprávy

K budoucnosti likusáků na Kraví hoře se vyjádří veřejnost, město v září vyhlásí anketu

Zbourat, nebo rekonstruovat? Osud likusových domků na Kraví hoře je nejistý. Město je chce kvůli špatnému stavebně-technickému stavu zbourat, proti jsou nájemníci zvláště z řad muzikantů, architektů a výtvarníků, kteří zde mají pronajaté zkušebny a ateliéry. Město chce k rozhodovacímu procesu přizvat občany. Po celé září bude spuštěná anketa, kde budou moci vyjádřit svůj názor.

Moderní, přehledný, graficky minimalistický, bezpečný a přístupný – Brno má nový web. Funguje na platformě, kterou mohou využít i městské části a organizace

Po 13 letech má město Brno nový web. Splňuje všechny požadavky na kybernetickou bezpečnost a přístupnost. Klade důraz na dostupnost nejčastěji hledaných informací, které najdou uživatelé hned na homepage, je maximálně přehledný a graficky minimalistický. Na stejné platformě mohou běžet i miniweby různých projektů, webové stránky městských částí, ale i příspěvkových organizací nebo obchodních společností města.

Dobrovolní hasiči dostanou nové stříkačky. Město jim na ně také přidá

Město Brno podporuje dobrovolné hasiče a chce v tom pokračovat. Rádo by pro ně získalo peníze na novou techniku a počítá s tím, že jim také přispěje. Radní proto dnes souhlasili s podáním žádostí o dotaci za městské části Chrlice, Komín, Brno-sever, Žebětín a Židenice na nákup nových cisternových automobilových stříkaček.

Zhotovitel projektové dokumentace byl vybrán, rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Kšírově by mohla začít za necelé dva roky

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu čeká ve dvou etapách ulice Kšírova, Jeníčkova a Pěšina. Práce by měly začít v roce 2024. Aby se termín zahájení stihl, schválili dnes brněnští radní výběr dodavatele projektové dokumentace a autorského dozoru. Dokumentaci nutnou pro územní rozhodnutí a stavební povolení vytvoří firma Aquatis za nabídkovou cenu 5,4 milionu korun bez DPH.