Přeskočit na obsah

Soutěž BRNO PUMP – KIDS TOUR přinesla závody pro děti a mládež

16. května 2023

Tři po sobě následující čtvrteční odpoledne byla díky Odboru participace Magistrátu města Brna ve znamení závodů pro děti i juniory na pumptrackových a BMX dráhách v Brně. Všechny závody se konaly na sportovištích vybudovaných podle přání Brňanů z participativního rozpočtu Dáme na vás.

Celkem devět desítek malých i větších závodníků si kromě vlastního soutěžení užilo spoustu zábavy a společně s početnou diváckou podporou zhlédlo i pumptrackové exhibice.

„Na všech třech závodech mě nadchly skvělé sportovní výkony dětí, jejich společná radost ze závodění a kamarádská atmosféra. To jim jistě bude připomínat také medaile, kterou všichni závodníci dostali. Jsem rád, že realizované nápady z participativního rozpočtu Dáme na vás dávají dětem možnost si zasportovat a užívat si aktivně volný čas,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Tour odstartovala 27. dubna cykloparku mezi Vinohrady a Líšní v blízkosti ulice Čejkovické, pokračovala 4. května na BMX hřišti v areálu Pod Plachtami v Novém Lískovci vybudovaném z projektu Děti patří na hřiště! a poslední část se uskutečnila 11. května v areálu Pumptrack pod Pekárnou v Bystrci.

„Dnes je často zmiňován nezájem dětí o sport a pohyb, ale na BRNO PUMP – KIDS TOUR jsem se přesvědčil, že pokud mají děti v blízkosti bydliště volně přístupná sportoviště, jako jsou právě i pumptrackové dráhy, tak si cestu k radosti ze sportování najdou mnohem snadněji. Podpořit děti ve sportování vnímám jako nesmírně důležité a chci, aby Brno bylo městem, které je v tom aktivní a myslí na zdraví svých obyvatel,“ připojil se náměstek primátorky Jaroslav Suchý.

Nezapomeňte, že až do 31. května můžete na webu paro.damenavas.cz podpořit nápady Brňanů na zlepšení města.

Kontakt pro média

Filip Poňuchálek

tiskový mluvčí Magistrátu města Brna

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.