Přeskočit na obsah

Soutěž a vyhraj v #BrnoBudoucnosti

13. listopadu 2019 2 minuty čtení
(mesz) – Jak si představuješ Brno budoucnosti? Náctiletí mezi 15 a 20 lety mají nyní díky soutěži #BrnoBudoucnosti unikátní možnost ztvárnit svoji představu o budoucnosti Brna a vyhrát tak velmi zajímavé ceny. Odevzdat práci do konce listopadu mají možnost jednotlivci i třídní kolektivy. Úkolem je přetavit své vize o podobě Brna za deset let do literárního nebo audiovizuálního díla. Brno tyto vize využije při kandidatuře na Evropské hlavní město kultury pro rok 2028.

„Představ si, že máš stroj času, který tě zanese do budoucnosti. Do budoucnosti, ve které existuje ideální Brno, Brno ve kterém by sis přál a přála žít. A přesně o tohle jde v naší soutěži – řekni nám, jak by mělo Brno podle tebe vypadat v roce 2028,“ vyzývá soutěž #BrnoBudoucnosti, jejímž úkolem je pomocí díla odpovědět také na dotazy: Co se ti v Brně líbí a chtěl bys v budoucnosti i nadále zachovat? Co se ti v Brně nelíbí a chtěl bys změnit? Co Brnu chybí a mohlo by nově mít?

Soutěž společně pořádají město Brno a Knihovna Jiřího Mahena, za podpory společností Student Agency, Kytary.cz a Snowboard Zezula. O vítězi společně rozhodnou příští rok v lednu spisovatel Jan Němec, kreativní producentka Kamila Zlatušková, ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně Libuše Nivnická a radní pro oblast kultury Marek Fišer. Soutěží se ve dvou kategoriích, jednotlivci a školní třídy.

Další informace jsou k dispozici na zde

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou
Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou

Mezi mnoha letošními důležitými výročími by neměla zapadnout připomínka 250 let od položení základního kamene Káznice na Cejlu. Pohled do historie a hlavně nástin budoucnosti přinese od 5. do 8. října akce Faktor K. Ve čtvrtek 6. října se koná akce Káznice 250. Ta má omezenou kapacitu, a proto je nutná registrace zde. 

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.