Soud zamítl rušení některých cykloobousměrek. Zatím nepravomocné rozhodnutí neovlivní rezidentní parkování - Tiskový servis

Soud zamítl rušení některých cykloobousměrek. Zatím nepravomocné rozhodnutí neovlivní rezidentní parkování

  • 28. dubna 2020
  • 2 minuty čtení

Krajský soud v Brně rozhodl o zrušení opatření obecné povahy, které zabraňovalo jízdě cyklistů v protisměru v některých ulicích. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Na rezidentním parkování se tím nic nemění.

Rozsudek zneplatnil zrušení cykloobousměrek v ulicích Radnická, Mlýnská, Rumiště a Mendlovo náměstí. „Zatím nemáme k dispozici podrobné zdůvodnění soudu, ze kterého by bylo zřejmé, s jakými námitkami se musel vypořádat a z jakých důvodů rozhodl právě takto. Detailní zhodnocení situace a nástin dalších kroků tak můžeme poskytnout, až se seznámíme s podrobnými posudky,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Pro pohyb cyklistů na Mendlově náměstí a Mlýnské se městu už dříve podařilo najít jiné, kompromisní řešení. Jakým způsobem se k němu soud postavil, bude patrné až z detailního zdůvodnění rozsudku, které město zatím neobdrželo. „Vzhledem k šířkovému uspořádání komunikace a alternativní trasy se nepodařilo najít náhradní řešení v ulicích Radnická a Rumiště,“ doplnil Petr Kratochvíl. Rozhodnutí soudu zrušilo pouze značení související s jízdou cyklistů v protisměru. Nijak se tedy nedotkne stanovení dopravního značení pro rezidentní parkování. To zůstává v platnosti.

Soud se zabýval rušením cykloobousměrek v některých ulicích na základě žaloby, kterou na magistrát podal spolek Brno na kole. Ten nesouhlasil s rušením cykloobousměrek, ke kterému magistrát přistoupil na základě doporučení Policie ČR při stanovování nového dopravního značení v souvislosti s oblastmi placeného stání.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Další články z rubriky