Přeskočit na obsah

Soud zamítl rušení některých cykloobousměrek. Zatím nepravomocné rozhodnutí neovlivní rezidentní parkování

28. dubna 2020

Krajský soud v Brně rozhodl o zrušení opatření obecné povahy, které zabraňovalo jízdě cyklistů v protisměru v některých ulicích. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Na rezidentním parkování se tím nic nemění.

Rozsudek zneplatnil zrušení cykloobousměrek v ulicích Radnická, Mlýnská, Rumiště a Mendlovo náměstí. „Zatím nemáme k dispozici podrobné zdůvodnění soudu, ze kterého by bylo zřejmé, s jakými námitkami se musel vypořádat a z jakých důvodů rozhodl právě takto. Detailní zhodnocení situace a nástin dalších kroků tak můžeme poskytnout, až se seznámíme s podrobnými posudky,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Pro pohyb cyklistů na Mendlově náměstí a Mlýnské se městu už dříve podařilo najít jiné, kompromisní řešení. Jakým způsobem se k němu soud postavil, bude patrné až z detailního zdůvodnění rozsudku, které město zatím neobdrželo. „Vzhledem k šířkovému uspořádání komunikace a alternativní trasy se nepodařilo najít náhradní řešení v ulicích Radnická a Rumiště,“ doplnil Petr Kratochvíl. Rozhodnutí soudu zrušilo pouze značení související s jízdou cyklistů v protisměru. Nijak se tedy nedotkne stanovení dopravního značení pro rezidentní parkování. To zůstává v platnosti.

Soud se zabýval rušením cykloobousměrek v některých ulicích na základě žaloby, kterou na magistrát podal spolek Brno na kole. Ten nesouhlasil s rušením cykloobousměrek, ke kterému magistrát přistoupil na základě doporučení Policie ČR při stanovování nového dopravního značení v souvislosti s oblastmi placeného stání.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.