Přeskočit na obsah

Sochaře a malíře přiblíží nová stezka po Ústředním hřbitově

01. července 2020 1 minuta čtení
(zug) – Procházka začíná u Konráda Babraje, pokračuje kolem Jiřího Marka a Alfreda Dersslera a končí u Františka Hořavy. A mezi nimi je plejáda dalších sochařů a malířů. Jejich díla i osudy jsou různé, místo odpočinku je ale stejné – Ústřední hřbitov v Brně. A nyní jsou spojeni i novou stezkou, která návštěvníkům hřbitova zmíněné osobnosti blíže představí.

Kdo někdy na Ústředním hřbitově hledal konkrétní hrob, ví, jak náročný je to úkol. Těm, kdo se zajímají o umění, může hledání usnadnit nová stezka malířů a sochařů, která je součástí aplikace Průvodce po Ústředním hřbitově.

Najdete ji na portálu Geografického informačního systému města Brna. Návštěvníci se k ní mohou dostat i pomocí QR kódu u vstupu na hřbitov na ulici Vídeňské. V plánu hřbitova je přehledně vyznačena stezka i jednotlivá hrobová místa, u nichž se zobrazí jméno pochované osobnosti a link na její medailon na Internetové encyklopedii dějin Brna.

Postupem času by měly přibýt i další stezky, které by mapovaly hroby významných lékařů nebo státníků. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.