Sobotní úklid ve velkém a divadlo naopak v malém. Brno o víkendu překročí stereotypy - Tiskový servis

Sobotní úklid ve velkém a divadlo naopak v malém. Brno o víkendu překročí stereotypy

  • 25. března 2022
  • 2 minuty čtení

(zob) – Festival dokumentárních filmů Jeden svět se od pátku vrací do Brna, na promítání se můžete vypravit třeba po sobotní akci Ukliďme svět. Do reality bytového divadla nahlédnete díky projektu Tvůrčí intervence: Vernisáž, a než se po brněnském závodním okruhu budou opět prohánět silné stroje, otevře se pro běžce.

Sobotní úklid ve velkém a divadlo naopak v malém. Brno o víkendu překročí stereotypy

Sobotní úklid ve velkém a divadlo naopak v malém. Brno o víkendu překročí stereotypy

Jeden svět je největším festivalem svého druhu na světě. Organizátoři nejen zpřístupňují českému publiku dokumentární filmy o lidských právech z celého světa, ale také zprostředkovávají debaty a setkání s jejich tvůrci či protagonisty. Tématem letošního ročníku jsou Cesty svobody. Festival se v Brně koná v kinech Scala a Art a v kavárně Trojka.

Speciální edici uvedení hry Václava Havla Vernisáž si přichystalo HaDivadlo. Tradici bytových představení ukáže i lidem narozeným až po sametové revoluci. Tvůrčím záměrem je i otevřít se návštěvám v post pandemickém světě. Představení se konají od pátku 25. 3. do pondělí 28. 3. a adresu se divák dozví vždy až po zakoupení lístků. 

Výstava laureátů ceny EXIT sice o víkendu končí, ale na rozloučenou se vydejte na performativní audio procházku Markéty Kinterové Veřejný prostor jsme my. Autorka se věnuje vizuálnímu zahlcení měst. Pomocí audioprůvodce budete vnímat Brno zase odlišným pohledem.

Sobota bude také ve znamení úklidu, ale ne jen tak ledajakého. Letos se koná již 30. ročník akce Ukliďme svět, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Přidejte se na webu akce a zvelebte své okolí. 

Velké finále Brněnského běžeckého poháru se uskuteční na Masarykově okruhu. Startovat se v sobotu bude v několika kategoriích. Začátek registrace prvních běžců je v 8 hodin. Hlavní závod na 5 a 10 km startuje v 10:30. Sezona na okruhu tak letos začíná netradičně, ale již příští víkend sportovce vystřídají silná auta.

Další články z rubriky