Sobotní noc v Brně: Sto dronů létá nad Kraví horou a muzea otevírají své brány

  • 06. srpna 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Již tradiční Brněnská muzejní noc se letos přesunula na srpen a v sobotu 7. 8. zpřístupní opět návštěvníkům muzea a galerie pod rouškou tmy. Ve stejný večer se odehraje i první dronová show v Brně, a to v rámci festivalu Ignis Brunensis. Republikově ojedinělou dronovou show zhlédnou lidé na Kraví hoře, odkud pak můžou sledovat i ohňostroj nad Špilberkem.

Letošního ročníku Muzejní noci se účastní 18 kulturních institucí, které si pro návštěvníky již tradičně připravily bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Akce se v Brně koná již od roku 2005 a těší se velké oblibě veřejnosti. Proto i přes všechny problémy související s epidemií onemocnění covid-19 organizátoři vytrvali a otevřená muzea a galerie si užijete již tuto sobotu.

Jestli nevíte, kde začít, na Moravském náměstí bude připraven historický autobus, který bude sloužit jako infostánek. Přesný itinerář si také můžete připravit na webu brnenskamuzejninoc.cz. Zjistíte na něm i informace o dopravě, kterou zajišťuje DPMB opět zdarma. Navštívit tak můžete i vzdálenější expozice, například Mohylu míru ve Slavkově nebo Památník písemnictví v Rajhradě.  

Nevynechejte Moravskou galerii, která si v Pražákově paláci připravila program pro děti. Výstavou nejmenší návštěvníky provede Robokočka a odpočinout si budou moci v nafukovacím hradu Caligari. Ten bude součástí aktuální výstavy Rafani.

V nově vznikající Industře v Nové Zbrojovce si děti také přijdou na své, hrát se bude divadlo a navštívit můžete komentovanou prohlídku s autory výstavy Místo klidu a bezpečí připravenou pro děti, v pozdějších hodinách je tatáž prohlídka zpracována pro dospělé. Na nadšence do moderního umění čekají komentované prohlídky třeba ve Fait Gallery.

Otevřena bude také vyhlídková věž na Staré radnici nebo pobočka Muzea Brněnska ve vile Löw-Beer. Ta nachystala dva termíny večerních komentovaných procházek po Černých Polích, na kterých poznáte prvorepublikové vily a jejich historii. Otevřena je také expozice i aktuální výstava v samotné vile. Všechny informace o muzejní noci najdete zde.

Dronová show

Dalším lákadlem sobotního večera je první dronová show v Brně. Ta se uskuteční v rámci festivalu Ignis Brunensis na Kraví hoře. Přesně 100 dronů v akci si vychutnáte ve dvou časech, poprvé ve 21:30 a podruhé ve 23 h. Nejlepší výhled na show bude ze spodní části parku a z náměstí Míru.

Drony budou na obloze představovat různé obrazce a živelně měnit pozice. Hudební doprovod bude dostupný na rádiu Krokodýl, ale prostor Kraví hory bude nazvučen. Tematicky bude představení připomínat 60 let člověka ve vesmíru. Po skončení první dronové show se můžete přemístit do amfiteátru u koupaliště a vychutnat si ohňostroj nad hradem Špilberk.

Nenechte si ujít