Přeskočit na obsah

Sobotní MotoGP zná vítěze. Z Čechů nejlépe dojel Abraham

05. srpna 2017 2 minuty čtení
(gak) /AKTUALIZOVÁNO/ - Grand Prix České republiky 2017 v sobotu ráno naplno odstartovalo. Na programu dne jsou kvalifikace tří hlavních kategorií. Jezdci Moto3 už znají pořadí, v jakém odstartují v zítřejším závodě. Své pozice už znají i jezdci ostatních kategorií.

Hned v úvodu kvalifikace kategorie Moto3 měl český jezdec Jakub Kornfeil potíže. V zatáčce se střetl s Gabrielem Rodrigem. Na okruh se nakonec vrátil, zajel ale až 24. nejlepší čas. Oproti tomu Gabriel Rodrigo kvalifikaci opanovat a s časem 2:08,571 bude argentinský jezdec v zítřejším závodě startovat z prvního místa. Hned za ním přijeli Ital Romano Fenati s Hondou a Španěl Juanfran Guevara.

V kategorii Moto2, v níž poprvé, a navíc na divokou kartu, startoval i Karel Hanika se při zítřejším startu obejde bez českého zástupce na předních pozicích. Hanikovi se podařilo dojet až na 32. místě se ztrátou více než dvě a čtvrt vteřiny. Prostřední kubatuře kraloval Mattia Pasini, za ním dojel Miguel Oliveira a třetí místo uzavřel Ital Franco Morbidelli.

V královské kubatuře MotoGP kraloval okruhu Marc Marquez na Hondě. Těsně za ním do cíle dorazil Valentino Rossi se ztrátou 0,092 vteřiny. Nejlepší trojici uzavřel další jezdec Hondy - Dani Pedrosa. Loňský vítěz Brit Cal Crutchlow zítra odstartuje z páté pozice. Karel Abraham se svou Ducati vyrazí do závodu ze 17. místa.

Příjezd na okruh ráno komplikovala dopravní nehoda na dálnici D1, která částečně omezila dopravu. Policie a strážníci postupně pouští návštěvníky z okruhu. Doprava kolem je zatím plynulá, pouze silnice do Žebětína je jednosměrná, v opačném směru hlídky nemohou motoristy pustit kvůli bezpečnosti chodců.

Aktuální informace naleznete na webu Policie ČR a Městské policie Brno

Podle policie bylo na parkovištích v blízkosti Masarykova okruhu dnes zaparkováno 8354 osobních automobilů, 2157 motorek, 27 autobusů a 208 karavanů.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.