Sobotní MotoGP zná vítěze. Z Čechů nejlépe dojel Abraham

  • 05. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) /AKTUALIZOVÁNO/ - Grand Prix České republiky 2017 v sobotu ráno naplno odstartovalo. Na programu dne jsou kvalifikace tří hlavních kategorií. Jezdci Moto3 už znají pořadí, v jakém odstartují v zítřejším závodě. Své pozice už znají i jezdci ostatních kategorií.

Hned v úvodu kvalifikace kategorie Moto3 měl český jezdec Jakub Kornfeil potíže. V zatáčce se střetl s Gabrielem Rodrigem. Na okruh se nakonec vrátil, zajel ale až 24. nejlepší čas. Oproti tomu Gabriel Rodrigo kvalifikaci opanovat a s časem 2:08,571 bude argentinský jezdec v zítřejším závodě startovat z prvního místa. Hned za ním přijeli Ital Romano Fenati s Hondou a Španěl Juanfran Guevara.

V kategorii Moto2, v níž poprvé, a navíc na divokou kartu, startoval i Karel Hanika se při zítřejším startu obejde bez českého zástupce na předních pozicích. Hanikovi se podařilo dojet až na 32. místě se ztrátou více než dvě a čtvrt vteřiny. Prostřední kubatuře kraloval Mattia Pasini, za ním dojel Miguel Oliveira a třetí místo uzavřel Ital Franco Morbidelli.

V královské kubatuře MotoGP kraloval okruhu Marc Marquez na Hondě. Těsně za ním do cíle dorazil Valentino Rossi se ztrátou 0,092 vteřiny. Nejlepší trojici uzavřel další jezdec Hondy - Dani Pedrosa. Loňský vítěz Brit Cal Crutchlow zítra odstartuje z páté pozice. Karel Abraham se svou Ducati vyrazí do závodu ze 17. místa.

Příjezd na okruh ráno komplikovala dopravní nehoda na dálnici D1, která částečně omezila dopravu. Policie a strážníci postupně pouští návštěvníky z okruhu. Doprava kolem je zatím plynulá, pouze silnice do Žebětína je jednosměrná, v opačném směru hlídky nemohou motoristy pustit kvůli bezpečnosti chodců.

Aktuální informace naleznete na webu Policie ČR a Městské policie Brno

Podle policie bylo na parkovištích v blízkosti Masarykova okruhu dnes zaparkováno 8354 osobních automobilů, 2157 motorek, 27 autobusů a 208 karavanů.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít