Snazší městské dotace: bude se o ně žádat elektronicky - Tiskový servis

Snazší městské dotace: bude se o ně žádat elektronicky

  • 10. července 2024
  • 1 minuta čtení

Žádosti o dotace z rozpočtu města Brna se výrazně zjednoduší. Radní dnes schválili vznik jednotné elektronické služby, která žadatele celým procesem provede. Cena systému včetně servisu na čtyři roky činí bezmála dva miliony korun bez DPH, přičemž vše se má spustit začátkem roku 2025.

Chystaný systém umožní, aby žádosti o programové i individuální dotace z rozpočtu města Brna probíhaly výhradně elektronicky. „Nové řešení pokryje všechny fáze dotačního procesu. To zahrnuje nejen podání žádosti, ale také její vyhodnocení a samotné vypořádání podpory. Odpadne tedy nutnost jakýchkoliv papírových verzí projektů nebo příloh. Součástí bude i automatická kontrola povinných údajů, ověření žadatele či další funkce, jež upozorní na případné nedostatky,“ uvedl radní pro oblast informačních technologií Tomáš Aberl.

Online službu zhotoví společnost DERS Group, s. r. o., za 1 965 268 korun bez DPH. Z toho implementace systému bude stát 772 900 korun a čtyřletý servis 1 192 368 korun. Elektronické žádosti by mohly být zprovozněny zkraje příštího roku.

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky