Přeskočit na obsah

Smlouvu o nájmu hrobu bude možné prodloužit i uhrazením nájemného

18. května 2022

Prodloužení nájemní smlouvy hrobového místa dlouhodobě způsobovalo problémy s nutností jejího podepsání. Radní dnes schválili její novou podobu, která umožňuje automatické prodloužení pouze uhrazením nájemního poplatku. Všechny nově podepisované kontrakty již budou obsahovat tento doplněk.

Správa hřbitovů města Brna, příspěvková organizace, která se stará o všechna pohřebiště na území města s výjimkou židovského, se potýkala s problémy s prodlužováním nájemních smluv na hrobové místo. Doposud bylo nutné kontrakt při vypršení lhůty znovu fyzicky podepsat a na to spousta lidí zapomínala. U nových smluv nebude za 10 let nutný podpis, stačit bude pouze uhrazení částky.

„Prodloužení nájemného na dalších 10 let lze nyní vyřešit dvěma způsoby, buď podepsáním smlouvy v kanceláři Správy hřbitovů na Vídeňské ulici, kdy upozornění o ukončení platnosti posílá správa 90 dní předem, nebo online prodloužením přes platformu BrnoiD. Mnozí nájemníci však pouze uhradí poplatek a jsou přesvědčeni, že smlouva je v pořádku,“ nastínil první náměstek primátorky Petr Hladík a doplnil: „Kvůli této situaci vznikaly administrativní problémy. Ty byly dlouhodobě neudržitelné. Pracovníkům Správy hřbitovů přidávaly opakované výzvy k podepsání mnoho nadbytečné činnosti. Nová smlouva, kterou jsme dnes schválili, obsahuje doplněk zajišťující automatické prodloužení smlouvy v případě, kdy nájemce před uplynutím sjednané doby nájmu zaplatí poplatek na dalších 10 let. Tento postup prodloužení bude možné využívat opakovaně, a tím dojde ke snížení provozních nákladů organizace.“ 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.