Přeskočit na obsah

Smlouva umožní novostavbu lávky pro pěší přes Svratku

12. května 2021

Brněnští radní dnes schválili smlouvu, na jejímž základě pronajme Povodí Moravy městu část pozemku, která je nezbytná pro rekonstrukci lávky Táborského nábřeží. Díky smlouvě bude moci město stávající lávku zbourat a postavit místo ní novou. Lávka bude důležitou spojnicí pro Hospic sv. Alžběty.

Město plánuje rekonstrukci lávky Táborského nábřeží, která vede přes řeku Svratku a spojuje nábřeží s ulicí Poříčí. „Stávající lávku chceme zbourat a postavit přes Svratku novou trvalou lávku pro pěší. Situována bude přibližně do míst vzdálených 45 metrů proti proudu od současného objektu určeného ke zbourání. Předpokládáme, že se stane důležitým spojením mezi Hospicem svaté Alžběty sídlícím na Červeném kopci a jeho okolím, které je za řekou. Abychom mohli projekt realizovat, je třeba uzavřít smlouvu s Povodím Moravy, které hospodaří s pozemkem, jenž bude stavbou dotčen,“ objasnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podle odhadů by se s pracemi mohlo začít na jaře příštího roku. Vše je ale třeba koordinovat s protipovodňovými opatřeními v lokalitě. Podle projektové dokumentace by práce měly zabrat osm měsíců.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cZNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.