Přeskočit na obsah

Smlouva umožní novostavbu lávky pro pěší přes Svratku

12. května 2021
Brněnští radní dnes schválili smlouvu, na jejímž základě pronajme Povodí Moravy městu část pozemku, která je nezbytná pro rekonstrukci lávky Táborského nábřeží. Díky smlouvě bude moci město stávající lávku zbourat a postavit místo ní novou. Lávka bude důležitou spojnicí pro Hospic sv. Alžběty.

Město plánuje rekonstrukci lávky Táborského nábřeží, která vede přes řeku Svratku a spojuje nábřeží s ulicí Poříčí. „Stávající lávku chceme zbourat a postavit přes Svratku novou trvalou lávku pro pěší. Situována bude přibližně do míst vzdálených 45 metrů proti proudu od současného objektu určeného ke zbourání. Předpokládáme, že se stane důležitým spojením mezi Hospicem svaté Alžběty sídlícím na Červeném kopci a jeho okolím, které je za řekou. Abychom mohli projekt realizovat, je třeba uzavřít smlouvu s Povodím Moravy, které hospodaří s pozemkem, jenž bude stavbou dotčen,“ objasnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podle odhadů by se s pracemi mohlo začít na jaře příštího roku. Vše je ale třeba koordinovat s protipovodňovými opatřeními v lokalitě. Podle projektové dokumentace by práce měly zabrat osm měsíců.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cZNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.