Přeskočit na obsah

Smlouva o spolupráci zajistí vznik kvalitní infrastruktury v oblasti ulic Opuštěná, Uhelná a Trnitá

15. června 2022

o spolupráci mezi městem a developerskou firmou, kterou dnes radní doporučili zastupitelům k odsouhlasení.

Společnost Karlín development II. při výstavbě souboru 18 budov v oblasti vymezené ulicemi Opuštěná, Uhelná a budoucím bulvárem Trnitá zajistí také nezbytnou infrastrukturu. Podmínky dobudování kanalizace, vodovodu, chodníků, komunikací a další infrastruktury stanovuje smlouva 

„V rámci záměru 3 Bloky Opuštěná–Trnitá vznikne v první etapě 18 budov umístěných v oblasti vymezené ulicemi Opuštěná, Uhelná a budoucím bulvárem Trnitá. Ve třech městských blocích bude sdruženo 15 víceúčelových a 3 administrativní budovy. Smlouva, kterou nyní posouváme ke schválení zastupitelům, definuje práva a povinnosti a umožní nám zajistit, aby developer při stavbě svého projektu zajistil také adekvátní infrastrukturu, která bude po kolaudaci převedena do vlastnictví města,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

V návrhu smlouvy se tak vymezuje vzájemná spolupráce města a společnosti Karlín development II. při budování komunikace, zpevněné plochy, chodníků, vodovodního řadu, splaškové i dešťové kanalizace, veřejného osvětlení nebo při sadových úpravách.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.