Směna pozemků přispěje k nové výstavbě na Dornychu - Tiskový servis

Směna pozemků přispěje k nové výstavbě na Dornychu

  • 16. května 2023
  • 2 minuty čtení

Město se dohodlo s developerem ze skupiny CRESTYL, který připravuje výstavbu polyfunkčního komplexu Dornych namísto dnešního obchodního domu Tesco, na majetkoprávním vypořádání a také na vlastnických vztazích budoucích i stávajících veřejných prostranství v této lokalitě. Celému procesu dnes dali zelenou zastupitelé. Město směnou získá kromě nemovitostí i 20,5 milionu korun.

Projekt „DORNYCH – polyfunkční komplex“, který připravuje společnost Brno New Town Square, s. r. o. (jež je členem české developerské skupiny CRESTYL zaměřené na budování víceúčelových projektů – rezidenčních, obchodních a kancelářských nemovitostí), zahrnuje především stavební objekt, který tvoří šest nadzemních budov na společné podnoži o třech podzemních podlažích, a dále související dopravní a technickou infrastrukturu a sadové úpravy.

„Celý tento prostor bude mít významnou funkci spojnice mezi historickým jádrem města a nově vznikající jižní čtvrtí Trnitá. Z toho důvodu je v zájmu jak města, tak stavitele, aby bylo území dobře prostupné v tomto severojižním směru. Celý návrh je proto orientovaný jako podélně uspořádané náměstí mezi ulicí Úzkou a budoucím městským parkem, který má vzniknout na území kolejiště dnešního vlakového nádraží. V území byla směněna řada menších pozemků, tak aby developer sjednotil pozemky k zastavění a město se stalo vlastníkem přilehlých pozemků s komunikacemi,“ vysvětlil radní pro oblast majetku Jiří Oliva.

Ve prospěch města bude kromě pozemků převedena i finanční náhrada, a to ve výši 20 555 592,53 Kč včetně DPH. 


 

Vizualizace: CRESTYL


 

Další články z rubriky