Přeskočit na obsah

Směna pozemků přispěje k nové výstavbě na Dornychu

16. května 2023

Město se dohodlo s developerem ze skupiny CRESTYL, který připravuje výstavbu polyfunkčního komplexu Dornych namísto dnešního obchodního domu Tesco, na majetkoprávním vypořádání a také na vlastnických vztazích budoucích i stávajících veřejných prostranství v této lokalitě. Celému procesu dnes dali zelenou zastupitelé. Město směnou získá kromě nemovitostí i 20,5 milionu korun.

Projekt „DORNYCH – polyfunkční komplex“, který připravuje společnost Brno New Town Square, s. r. o. (jež je členem české developerské skupiny CRESTYL zaměřené na budování víceúčelových projektů – rezidenčních, obchodních a kancelářských nemovitostí), zahrnuje především stavební objekt, který tvoří šest nadzemních budov na společné podnoži o třech podzemních podlažích, a dále související dopravní a technickou infrastrukturu a sadové úpravy.

„Celý tento prostor bude mít významnou funkci spojnice mezi historickým jádrem města a nově vznikající jižní čtvrtí Trnitá. Z toho důvodu je v zájmu jak města, tak stavitele, aby bylo území dobře prostupné v tomto severojižním směru. Celý návrh je proto orientovaný jako podélně uspořádané náměstí mezi ulicí Úzkou a budoucím městským parkem, který má vzniknout na území kolejiště dnešního vlakového nádraží. V území byla směněna řada menších pozemků, tak aby developer sjednotil pozemky k zastavění a město se stalo vlastníkem přilehlých pozemků s komunikacemi,“ vysvětlil radní pro oblast majetku Jiří Oliva.

Ve prospěch města bude kromě pozemků převedena i finanční náhrada, a to ve výši 20 555 592,53 Kč včetně DPH.


 


 

Vizualizace: CRESTYL


 

Kontakt pro média

Radka Loukotová

redaktorka Tiskového střediska MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.