Směna pozemků mezi městem a teplárnami zajistí revitalizaci Ponávky nebo rozšíření plochy veřejného prostranství - Tiskový servis

Směna pozemků mezi městem a teplárnami zajistí revitalizaci Ponávky nebo rozšíření plochy veřejného prostranství

  • 22. května 2024
  • 1 minuta čtení

Brněnští radní se dnes zabývali rozsáhlou směnou několika nemovitých věcí s městskou společností Teplárny Brno. Majetkoprávní vypořádání proběhne za účelem realizace několika prospěšných projektů. Finální slovo v této věci budou mít zastupitelé.

Město Brno smění několik pozemků v Bystrci a Novém Lískovci a jednotku včetně podílu na společných částech nemovitosti v Líšni za několik nemovitých věcí tepláren, které se nachází v Novém Lískovci, Zábrdovicích a Židenicích. Díky tomu se bude moci revitalizovat a zpřístupnit další část Ponávky a Teplárny Brno budou moci modernizovat a rozšířit svá zařízení v místech, která směnou získají.

„Město na oplátku od tepláren získá objekty několika bývalých výměníkových stanic v Novém Lískovci a na Vinohradech. Městské části je mají v plánu využívat pro zkvalitnění života místních obyvatel. Nový Lískovec i Vinohrady se na směně s teplárnami budou finančně podílet a město jim tyto stanice svěří k užívání. Je to dobrý příklad transakce, která je výhodná pro teplárny, město i městské části, ale hlavně pro Brňany a Brňanky,“ uvedl radní města Brna pro oblast majetku Jiří Oliva.  

Směna, kterou se současně dosáhne sjednocení vlastnictví pozemků a staveb na obou stranách, tak v případě schválení zastupitelstvem povede k naplnění dalších cílů sledujících veřejný zájem.

Další články z rubriky