Přeskočit na obsah

Směna pozemků, dotace a smlouva jsou schváleny. Dohoda umožní vybudování sjezdu z VMO na Novou Dukelskou i vznik nové haly TJ Sokol Brno-Husovice

06. dubna 2022

Zastupitelstvo města Brna včera schválilo směnu pozemků, poskytnutí individuální investiční dotace a smlouvu o společném zadávání veřejné zakázky a o spolupráci, díky nimž může město vybudovat sjezd z velkého městského okruhu na Tomkově náměstí na plánovanou městskou třídu Nová Dukelská a TJ Sokol Brno-Husovice postavit novou sportovní halu.

„Včerejší rozhodnutí zastupitelstva navazuje na předešlé Memorandum o spolupráci a na dohodu o podmínkách směny pozemků, které město uzavřelo s TJ Sokol Brno-Husovice již v loňském roce. Základním benefitem pro město je, že získáme pozemky, na kterých můžeme vybudovat rampu umožňující napojení plánované městské třídy Nová Dukelská na velký městský okruh v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Díky tomu se nám podaří vytvořit podmínky pro rekultivaci a rozvoj celé lokality,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Díky dohodě také v Husovicích vyroste nová sportovní hala, kterou lze využít i pro kulturní a společenské účely. Nahradí původní objekt, který musel ustoupit stavbě velkého městského okruhu, a na její výstavbu poskytne město investiční dotaci ve výši 35 milionů korun. Při vypsání veřejné zakázky a následné stavbě bude město postupovat koordinovaně s TJ Sokol Brno-Husovice,“ doplnil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Vizualizace: ŘSD

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.