Přeskočit na obsah

Směna pozemků, dotace a smlouva jsou schváleny. Dohoda umožní vybudování sjezdu z VMO na Novou Dukelskou i vznik nové haly TJ Sokol Brno-Husovice

06. dubna 2022
Zastupitelstvo města Brna včera schválilo směnu pozemků, poskytnutí individuální investiční dotace a smlouvu o společném zadávání veřejné zakázky a o spolupráci, díky nimž může město vybudovat sjezd z velkého městského okruhu na Tomkově náměstí na plánovanou městskou třídu Nová Dukelská a TJ Sokol Brno-Husovice postavit novou sportovní halu.

„Včerejší rozhodnutí zastupitelstva navazuje na předešlé Memorandum o spolupráci a na dohodu o podmínkách směny pozemků, které město uzavřelo s TJ Sokol Brno-Husovice již v loňském roce. Základním benefitem pro město je, že získáme pozemky, na kterých můžeme vybudovat rampu umožňující napojení plánované městské třídy Nová Dukelská na velký městský okruh v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Díky tomu se nám podaří vytvořit podmínky pro rekultivaci a rozvoj celé lokality,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Díky dohodě také v Husovicích vyroste nová sportovní hala, kterou lze využít i pro kulturní a společenské účely. Nahradí původní objekt, který musel ustoupit stavbě velkého městského okruhu, a na její výstavbu poskytne město investiční dotaci ve výši 35 milionů korun. Při vypsání veřejné zakázky a následné stavbě bude město postupovat koordinovaně s TJ Sokol Brno-Husovice,“ doplnil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Vizualizace: ŘSD

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.