Přeskočit na obsah

Služebna strážníků pro jih Brna se přesunula do Slatiny, nová poloha je výhodnější

14. dubna 2021

Moderní zázemí s ideální polohou získali v dubnu strážníci revíru Jih. Přestěhovali se do bývalé radniční budovy ve Slatině. Prostory objektu jsou uzpůsobené přesně pro jejich práci.

Nová služebna se nachází v Kovárenské ulici, a to v domě s orientačním číslem 1. Dříve zde sídlil úřad městské části, díky celkovým úpravám však nové dispozice odpovídají potřebám městské policie.

Jsou zde oddělené prostory pro zpracování administrativy, šatny, umývárny se sociálním zařízením i místnost pro takzvanou dozorčí službu. Tam působí strážníci, kteří koordinují práci hlídek, sledují radioprovoz a kamerový systém,“ popisuje Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

 Právě možnost pracovat se záběry z kamer patří k zásadním zlepšením. „Díky napojení na optickou datovou síť máme přístup k městskému kamerovému systému. Dosavadní služebna v Komárově to neumožňovala,“ vysvětluje Jiří Kukleta, vedoucí revíru Jih.

Hlídky z tohoto útvaru se kromě Slatiny starají také o městské části Brno-jih, Černovice, Tuřany a Chrlice. „Přemístění služebny koresponduje s naší snahou, aby služby městské policie byly pro veřejnost co nejdostupnější. Historické uspořádání vedlo k tomu, že původní objekt na Dornychu byl jen sedm set metrů vzdálený od obvodního oddělení Policie ČR,“ říká Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

Rozložení je nyní rovnoměrnější a dojezd hlídek po celé jižní oblasti velmi pohodlný díky blízkosti Ostravské ulice a dálnice D1,“ doplňuje Markéta Vaňková.

Budova je lépe přístupná veřejnosti díky bezbariérové rampě. Opravami strážníci získali odpovídající prostředí a nábytek, ale i prostornou zasedací místnost a další zázemí. Vyřešil se i problém s parkováním služebních vozidel a potíže spojené s dlouhodobě nevyhovujícím stavem budovy na Dornychu.

Těší mě, že městská policie využila naší nabídky přesunout se do budovy někdejšího úřadu městské části. Věřím, že přibližně čtyři desítky zaměstnanců, kteří zde našli své působiště, tady budou spokojeni,“ podotýká Jiří Ides, starosta Slatiny.

Stavební úpravy městské budovy vyšly přibližně na 12 milionů korun.

Kontakt pro média:
vedoucí tiskového oddělení MPB Jakub Ghanem
jakub.ghanem@mpb.cz, 724 590 850

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.