Slibem soutěžících začalo finále ČR mladých cyklistů - Tiskový servis

Slibem soutěžících začalo finále ČR mladých cyklistů

  • 20. června 2018
  • 1 minuta čtení

(ik) – Celostátní finále 38. ročníku mladých cyklistů odstartovalo dnes dopoledne v Areálu dopravní výchovy a vzdělávání v Pisárkách. Slibem 112 soutěžících.

Slibem soutěžících začalo finále ČR mladých cyklistů
Slibem soutěžících začalo finále ČR mladých cyklistů

„Budeme soutěžit poctivě a čestně, v duchu pravidel těchto soutěží, se snahou o co nejlepší umístění,“ tak slíbili při zahájení, při kterém popřál všem účastníkům mnoho úspěchů také primátor Petr Vokřál.

První disciplínou byla zdravověda, po které následovaly jízdy po dopravním hřišti a test z pravidel silničního provozu. Pod dohledem městské policie.

„Ve čtvrtek bude na pořadu jízda po dopravním hřišti a práce s mapou,“ uvedl garant celostátního finále Pavel Čížek. Právě poslední disciplína v minulosti rozhodovala o celkovém umístění. „Uskuteční se letos pod středou. Je to výjimka ve srovnání s minulými ročníky. Konkrétně v pavilonu Z výstaviště. Takže počasí neovlivní výsledky této disciplíny,“ dodal.

Startují čtyřčlenná družstva děvčat a chlapců ve věku od 10 do 12 let a ve starší kategorii dívky a kluci od 12 do 16 let. Vítěz celostátního kola mladších žáků postupuje do podzimního evropského finále.

Soutěž každoročně vyhlašuje oddělení Ministerstva dopravy ČR pro bezpečnost silničního provozu BESIP v součinnosti s dalšími složkami. Letos převzal nad ní záštitu i brněnský primátor Petr Vokřál.
Další články z rubriky