Přeskočit na obsah

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

09. března 2023
Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

„Jsem moc rád, že můžeme zahájit realizaci dalšího projektu s názvem Řečkovický HRáj. Díky němu využijeme pro dobrou věc dříve neudržovanou část městského pozemku. Lokalitu upravíme tak, aby byl zachován její přírodní ráz, doplníme mlatové cesty, lavičky, odpadkové koše, z herních prvků přibudou jednoduché houpačky a větší pískoviště. Moc se těším, že si zde za pár měsíců návštěvníci odpočinou například na vycházce,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

„Cílem projektu je vytvoření kvalitního, veřejně přístupného prostoru na městském pozemku, který bude sloužit jako nové místo procházek a setkávání, odpočinku i aktivní zábavy. Jedná se o zelenou oázu mezi hustou zástavbou, určenou k volné zábavě i ke hře jak dětí, tak dospělých,“ upřesnila navrhovatelka Eva Matoušková.

Podrobnosti o projektu Řečkovický HRáj naleznete na https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1301. Zhotovitelem projektu bude společnost Atregia, s. r. o.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Nová zeleň a parky. Brno podpoří projekty městských částí

Brno podpoří vznik nových parků a také revitalizace stávající zeleně v jednotlivých městských částech. Radní navrhují poslat peníze celkem na 15 projektů a 6 studií parků či lesoparků. Tyto finance musí ještě schválit zastupitelé.

Přímé vlakové spojení Brna a vídeňského letiště má pokračovat, jezdit se bude v lepších časech než doposud

Půlroční pilotní provoz brzy skončí, vlaky na trase Brno – vídeňské letiště Schwechat by však měly v závazku takzvané veřejné služby jezdit dál. Rychleji a v lepších časech. Linku finančně podporovanou městem Brnem má s novým jízdním řádem od 11. června 2023 provozovat dopravce Gepard Express.

Peníze z rezidentního parkování podpoří pět nových dopravních projektů

Celkem 94 180 000 korun z Fondu mobility využije město na podporu pětice nových projektů. Peníze podle dnešního rozhodnutí brněnských radních půjdou na vybudování parkoviště na Vlnité a Rysově či cyklocargo překladiště u Zvonařky, dále na projekt Pastelky u škol nebo edukační kampaň brněnských hasičů. Z již schválených projektů se pak financí dočká parkovací dům na Šumavské a parkoviště na Řezáčově. Přesun peněz bude ještě schvalovat Zastupitelstvo města Brna.

Kreativci mohou dostat na realizaci svých projektů rovný milion korun

Přesně milion korun má být rozdělen mezi celkem 7 subjektů, které uspěly se svým projektem v rámci 3. etapy dotačního programu Pro Kreativní Brno. Žádosti dnes projednala Rada města Brna, konečné rozhodnutí náleží městskému zastupitelstvu.