Slavíme Den Evropy: výstavou i programem na Moravském náměstí

  • 09. května 2022
  • 1 minuta čtení
(ral) - České členství v Evropské unii slaví letos plnoletost. Při té příležitosti vznikla výstava shrnující projekty z Brna a okolí, které vznikly díky jejímu finančnímu příspěvku. Dnešní zahajovací den bude provázet i kulturní program vrcholící koncertem Městského divadla Brno.

Rekonstrukce vily Tugendhat, trolejbusy pro DPMB nebo modernizace centra popálenin v bohunické nemocnici. Co mají společného? Ve všech případech jde o akce, na něž přispěla Evropská unie. Výstavu, na které se o jednotlivých počinech dozvíte více, pořádá město na Moravském náměstí od 9. do 22. května. 

Na Den Evropy (tedy 9. května, první den výstavy) čeká u Jošta na návštěvníky kulturní program, který zakončí koncert Městského divadla Brno. Akce se zúčastní i tým, který chystá kandidaturu Brna v soutěži Evropské hlavní město kultury. Celý den bude tematicky zaměřený na Francii, protože spolu s Českou republikou budou na titul pro rok 2028 kandidovat i francouzská města. Právě po Francii navíc v polovině letošního roku převezme Česká republika předsednictví v Radě EU. 

Celý program Dne Evropy, který zahrnuje performance, chill out zónu i prezentaci organizací zabývajících se zahraniční spoluprací, najdete na kultura.brno.cz/den-evropy/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít