Přeskočit na obsah

Skončila úvodní fáze letošního participativního rozpočtu města Brna

01. července 2020
V úterý skončila fáze sběru veřejné podpory v rámci 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Z celkového počtu 134 podaných projektů získalo potřebnou podporu 95 projektů, u kterých bude nyní město prověřovat proveditelnost.

„Navržených i podpořených projektů je v letošním ročníku více než loni. Významný meziroční nárůst o více než 10 000 „líbí se mi“ zaznamenala i rozdělená veřejná podpora. To ukazuje na fakt, že se Brňané chtějí spolupodílet na rozhodování o rozpočtu města a že jim dění ve městě Brně není lhostejné,“ řekl náměstek Tomáš Koláčný.

Potřebnou veřejnou podporou se v brněnském participativním rozpočtu rozumí nasbírání minimálně 300 „líbí se mi“ na stránce každého z projektů na webu damenavas.brno.cz. Alternativou je doložení veřejné podpory formou podpisového archu s nejméně 50 sesbíranými fyzickými podpisy.

Do konce září město prověří proveditelnost veřejně podpořených projektů. Všechny proveditelné projekty, které dále získají kladné stanovisko městské části, postoupí do listopadového finále, ve kterém Brňané rozhodnou, které projekty město zrealizuje.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.