Přeskočit na obsah

Skončila úvodní fáze letošního participativního rozpočtu města Brna

01. července 2020

V úterý skončila fáze sběru veřejné podpory v rámci 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Z celkového počtu 134 podaných projektů získalo potřebnou podporu 95 projektů, u kterých bude nyní město prověřovat proveditelnost.

„Navržených i podpořených projektů je v letošním ročníku více než loni. Významný meziroční nárůst o více než 10 000 „líbí se mi“ zaznamenala i rozdělená veřejná podpora. To ukazuje na fakt, že se Brňané chtějí spolupodílet na rozhodování o rozpočtu města a že jim dění ve městě Brně není lhostejné,“ řekl náměstek Tomáš Koláčný.

Potřebnou veřejnou podporou se v brněnském participativním rozpočtu rozumí nasbírání minimálně 300 „líbí se mi“ na stránce každého z projektů na webu damenavas.brno.cz. Alternativou je doložení veřejné podpory formou podpisového archu s nejméně 50 sesbíranými fyzickými podpisy.

Do konce září město prověří proveditelnost veřejně podpořených projektů. Všechny proveditelné projekty, které dále získají kladné stanovisko městské části, postoupí do listopadového finále, ve kterém Brňané rozhodnou, které projekty město zrealizuje.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.