Přeskočit na obsah

Skončila rekonstrukce polikliniky na Lesné. Úpravou prošel objekt i okolí

31. října 2019

Téměř dva roky trvající 1. etapa rekonstrukce polikliniky na Lesné je u konce. Zástupci města Brna, projektantů i zhotovitele a městské části Brno-sever si dnes společně prohlédli nově opravené prostory. Pro pacienty, ale i zaměstnance nyní bude návštěva polikliniky pohodlnější.

Poliklinika na Halasově náměstí byla postavena na přelomu 60. a 70. let 20. století. Od svého vybudování neprošla výraznějšími dispozičními úpravami nebo stavebními změnami. Rekonstrukci tedy potřebovala. Věřím, že pacienti i zdravotnický personál se budou v opravené budově cítit lépe,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V první etapě rekonstrukce bylo nutné zateplit obvodový plášť s výjimkou pavilonu C, opravit střešní plášť, vybudovat provoz laboratoře, nájemní jednotky nebo nový bezbariérový vstup. V suterénu pavilonů D a E je nová podlaha, dělníci také zaizolovali stěny přilehlé k zemině. Kompletně se vyměnily základní technické instalace a nové jsou i patrové rozvody. Plochy, které bezprostředně navazují na rekonstruované části polikliniky, prošly sadovou úpravou,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Práce začaly v listopadu 2017. Projekt zpracovala společnost Arch.Design, realizaci stavby měla na starosti společnost IMOS Brno. „Objekt byl víceméně v původním stavu od sedmdesátých let. Při opravě se pak postupně přicházelo na odlišnosti od původního projektu. Vypořádání se s nimi bylo jednou z příčin posouvání termínu dokončení,“ vysvětlil radní pro oblast investic David Grund.

Areál, který od počátku funguje jako zdravotnické středisko, byl slavnostně otevřen v roce 1974. Postaven byl podle návrhu Libuše Kopřivíkové. Lidé sem docházejí za asi 40 lékaři 15 různých specializací a využívají zdravotnické i jiné služby. „Jsem ráda, že se podařilo dokončit rekonstrukci objektu, do kterého denně proudí mnoho lidí nejen z naší městské části, ale také ze širokého okolí,“ doplnila místostarostka městské části Brno-sever Miriam Kolářová. Celková částka za opravy přesáhla 160 milionů korun. Na financování se podílela i městská část, která nechala vypracovat projekt a uhradila ze svého rozpočtu 30 milionů korun. 

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.