Přeskočit na obsah

Skončila rekonstrukce polikliniky na Lesné. Úpravou prošel objekt i okolí

31. října 2019
Téměř dva roky trvající 1. etapa rekonstrukce polikliniky na Lesné je u konce. Zástupci města Brna, projektantů i zhotovitele a městské části Brno-sever si dnes společně prohlédli nově opravené prostory. Pro pacienty, ale i zaměstnance nyní bude návštěva polikliniky pohodlnější.

Poliklinika na Halasově náměstí byla postavena na přelomu 60. a 70. let 20. století. Od svého vybudování neprošla výraznějšími dispozičními úpravami nebo stavebními změnami. Rekonstrukci tedy potřebovala. Věřím, že pacienti i zdravotnický personál se budou v opravené budově cítit lépe,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V první etapě rekonstrukce bylo nutné zateplit obvodový plášť s výjimkou pavilonu C, opravit střešní plášť, vybudovat provoz laboratoře, nájemní jednotky nebo nový bezbariérový vstup. V suterénu pavilonů D a E je nová podlaha, dělníci také zaizolovali stěny přilehlé k zemině. Kompletně se vyměnily základní technické instalace a nové jsou i patrové rozvody. Plochy, které bezprostředně navazují na rekonstruované části polikliniky, prošly sadovou úpravou,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Práce začaly v listopadu 2017. Projekt zpracovala společnost Arch.Design, realizaci stavby měla na starosti společnost IMOS Brno. „Objekt byl víceméně v původním stavu od sedmdesátých let. Při opravě se pak postupně přicházelo na odlišnosti od původního projektu. Vypořádání se s nimi bylo jednou z příčin posouvání termínu dokončení,“ vysvětlil radní pro oblast investic David Grund.

Areál, který od počátku funguje jako zdravotnické středisko, byl slavnostně otevřen v roce 1974. Postaven byl podle návrhu Libuše Kopřivíkové. Lidé sem docházejí za asi 40 lékaři 15 různých specializací a využívají zdravotnické i jiné služby. „Jsem ráda, že se podařilo dokončit rekonstrukci objektu, do kterého denně proudí mnoho lidí nejen z naší městské části, ale také ze širokého okolí,“ doplnila místostarostka městské části Brno-sever Miriam Kolářová. Celková částka za opravy přesáhla 160 milionů korun. Na financování se podílela i městská část, která nechala vypracovat projekt a uhradila ze svého rozpočtu 30 milionů korun. 

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.