Školní potřeby pomůžou dětem z Klokánku, Chovánku a dětského domova Dagmar - Tiskový servis

Školní potřeby pomůžou dětem z Klokánku, Chovánku a dětského domova Dagmar

  • 02. ledna 2023
  • 1 minuta čtení
  • TIS

Začátek roku je už pevně spjat se sbírkou pro organizace starající se o děti v Brně. Letos se koná již pošesté a tentokrát se zaměřuje na školní potřeby. Ty pomůžou dětem z Klokánku, Chovánku a dětského domova Dagmar.

Sbírka školních potřeb probíhá do konce ledna

Sbírka školních potřeb probíhá do konce ledna

Pera, kružítka, ořezávátka, nůžky, pravítka, lepidla, fixy, ale také školní batohy, láhve na pití či desky na učebnice – zkrátka jakékoli školní pomůcky, které jsou potřeba pro běžný školní provoz, sbírá od 2. ledna Magistrát města Brna. Vybrané předměty poputují k příspěvkovým a neziskovým organizacím, které pomáhají dětem ve městě – konkrétně k dětskému domovu Dagmar, Fondu ohrožených dětí Klokánek a dětskému centru rodinného typu Chovánek.

Sbírku, která má podpořit různorodé brněnské organizace věnující se dětem, vyhlašuje město v lednu už pošesté – po hračkách, knihách nebo pyžamech letos padla volba na školní potřeby. Donést je lze do konce ledna na Odbor zdraví Magistrátu města Brna (Dominikánské nám. 3) nebo na vrátnice Chovánku (Vejrostova 8, Bystrc) či Klokánku (Michalova 4, Líšeň); otevírací dobu jednotlivých sběrných míst najdete v přiloženém letáku. Přijímány budou pouze nové věci.

Další články z rubriky