Přeskočit na obsah

Skolíme Koliště – nový běžecký festival podpoří Sociální nadační fond. Kromě sportu je připraven program pro děti nebo koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou

22. září 2021
Nejkratší trať má 500 metrů a zvládnou ji i rodiny nebo malí běžci z přípravky, délka hlavního závodu je 5,8 kilometru. K tomu zábava pro děti, občerstvení mnoha chutí a koncerty, z nichž ten hlavní patří legendě – Jaroslavu Uhlířovi s kapelou. To vše nabídne nový běžecký festival „Skolíme Koliště“. Akce na podporu Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje se uskuteční v sobotu 2. října v parku na Kolišti.

„Naší ambicí je nabídnout sportovní i volnočasové vyžití v podobě rekreačního pohybu pro děti i rodiny, běžeckých závodů či kulturního programu a zároveň podpořit Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje a seznámit veřejnost s jeho činností. Navíc jsme hledali pro běžce zajímavou a neokoukanou lokalitu, proto padla volba na park na Kolišti,“ uvedla primátorka města Brna a zároveň předsedkyně správní rady Sociálního nadačního fondu Markéta Vaňková.

Akci organizačně zajišťuje spolek 2BWINNER TEAM, z. s. „Sdružujeme amatérské a profesionální sportovce. Naší hlavní činností je sportovní příprava dětí, mládeže a dospělých v běhu, triatlonu a také pořádání sportovních akcí. Garantujeme tedy, že budou připravené tratě odpovídat věku účastníků v jednotlivých kategoriích a závody budou zorganizovány bezpečně a profesionálně,“ řekl předseda pořádajícího spolku Karel Zadák.

„Vybrané startovné je určeno pro Sociální nadační fond, který bude možné také podpořit na místě hotově nebo bezhotovostně libovolnou částkou. Při daru vyšším než 200 Kč dárce při prezenci dostane funkční sportovní tričko,“ doplnila informace Markéta Vaňková.

Rozpis běhů podle kategorií
•    od 8:00 – prezence a výdej startovních čísel
•    9:30 – start Přípravka žáci/žákyně 0,5 km
•    9:40 – start Mladší žáci/žákyně 1,0 km
•    9:55 – start Starší žáci/žákyně 1,5 km
•    10:15 – start Rodinného nesoutěžního běhu na 0,5 km
•    od 10:30 – vyhlášení žákovských kategorií
•    11:10 – start Běhu nadačního fondu na 2,3 km
•    11:50 – start závodu na 5,8 km, startovní vlna ELITE
•    12:30 – start závodu na 5,8 km, startovní vlna HOBBY
•    od cca 13:20 – vyhlášení výsledků

Startovné určené na podporu Sociálního nadačního fondu
•    Rodinný nesoutěžní běh – 50 Kč / 100 Kč*
•    Žákovské kategorie – 50 Kč / 100 Kč*
•    Běh nadačního fondu – 250 Kč / 400 Kč*
•    Závod na 5,8 km – 250 Kč / 400 Kč*
(*První cena platí při registraci do 26. 9. 2021, druhá při registraci v pátek nebo v sobotu.)
Do 26. 9. probíhá registrace online, která je k dispozici na https://my.raceresult.com/180028/registration. Osobně je možná v pátek 1. 10. od 15:00 do 18:00 hod. na jižní terase Janáčkova divadla (orientované do parku Koliště), na místě pak v den závodu do vyčerpání kapacity startovních čísel pro jednotlivé běhy.

Vystoupení a koncerty na piazzettě před Janáčkovým divadlem
•    10:00 – DJ Groovyluvah
•    11:00 – hudební škola YAMAHA
•    12:00 – DJ Groovyluvah
•    12:30 – Jiří Kalousek kvartet (pop, jazz, rock, blues, funk, soul)
•    13:00 – DJ Groovyluvah
•    13:15 – Ritmo Factory
•    13:30 – Jiří Kalousek kvartet (pop, jazz, rock, blues, funk, soul)
•    14:30 – DJ Groovyluvah
•    15:00 – Jaroslav Uhlíř: Hodina zpívání s kapelou (Písničkový pořad pro malé i velké uši. Pro „Hodinu zpívání“ si Jaroslav Uhlíř pro své diváky připravil opravdovou hudební lahůdku – koncertní program největších hitů, v němž vystupuje společně s doprovodnou kapelou v klasickém rockovém složení. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které vytvořil převážně ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem, jako jsou Holubí dům, Severní vítr, Není nutno a spoustu dalších.)
Moderují Roman Blumaier & Saša Stankov (Komediomat & Improshow)

Doprovodný program pro děti
•    sportovní aktivity Lemur dětem (lukostřelba, slackline, indoboard, chůdy, skok v pytli, hod na cíl, opičí dráha)
•    balonková show
•    malování na obličej
•    skákací hradPochutiny a gastro nabídka
•    točené pivo a limo (řemeslné pivovary a minipivovary)
•    burčák
•    indonéská, španělská, mexická a česká kuchyně
•    thajská zmrzlinaAktuální info najdete na webových stránkách www.skolimekoliste.cz nebo na FB profilu.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Toto jsou příběhy našich hrdinů. Lidí, kteří se nevzdávají a snaží se se svou nelehkou životní situací poprat. Jsme rádi, že jim můžeme na jejich cestě pomoci.

Lidé se zdravotním postižením a jejich rodiny
Pravidelně a dlouhodobě podporujeme maminku Filipa, jemuž se změnil život během jedné vteřiny. Před devíti lety utrpěl při těžké autonehodě vážný úraz. Bylo mu tehdy 18 let. Od té doby je upoutaný na lůžko a odkázaný na pomoc svých blízkých. Jeho máma mu obětovala už mnoho sil. 24hodinová péče o něj je velmi fyzicky i psychicky vyčerpávající a nákladná. Pomáháme jim určitou částkou každý měsíc. Mohou tak uhradit pečovatelku alespoň na pár hodin a Filipova maminka si může vyřídit nejnutnější záležitosti.

Paní Lenka pečuje o svého syna s těžkou mentální retardací, který navíc trpí každodenními těžkými záchvaty epilepsie. Sama ovšem řeší závažný zdravotní stav a potřebuje se dopravovat k lékaři. Jediným možným prostředkem je pro ně auto, které se ovšem porouchalo. Přispěli jsme jim částečně na pořízení nového vozu, který by vyhovoval jejich odůvodněným potřebám.

Paní Klára se sama stará o svého fyzicky a mentálně těžce postiženého syna, který trpí epilepsií. Obětavě o něj pečuje, ale jak syn roste, je to stále namáhavější. Potřeboval by elektrický invalidní vozík, který by umožňoval lepší manipulaci oběma. Výdaje na péči jsou velmi vysoké a ušetřit větší částku téměř nemožné. Rozhodli jsme se je proto podpořit darem.  

Senioři a osamělí
Zdeněk žil v bytě společně se svou družkou do doby, než zemřela a její děti byt okamžitě potřebovaly... Zůstal sám. Smutek z celé situace jej ochromil natolik, že nebyl schopen hned reagovat, a tak strávil několik nocí na ulici. Nakonec mu lidé pomohli radou, kam se obrátit, a nyní už má bydlení vyřešené. My jsme mu přispěli na úhradu kauce. I on sám pomáhá druhým. Potkat jste ho mohli třeba v brněnském očkovacím centru jako dobrovolníka. Přejeme mu jen samé rovné cesty, ať je mu štěstí vždy nablízku.

Pro osamělé seniory je často velmi obtížné našetřit na neplánované výdaje. Paní Valentina, Květoslava a Margareta se musely přestěhovat do domů s pečovatelskou službou. Vše zvládly, ale chybí jim finance na dovybavení bytů. Ať už se jedná o pračku, ledničku, nebo kus nábytku, z důchodu na pořízení takových věcí finance nezbývají. Menší částkou jsme pomohli, aby se mohly cítit zase jako doma.

Rodiny a děti, jednotlivci
Když je máma samoživitelka, není to jednoduché. Pokud se přidají ještě zdravotní komplikace dětí, jedná se o situaci, která může rodinu dostat do finančních potíží velmi rychle. Paní Magdaléna má děti tři, nejmladší je ve školkovém věku, nejstaršímu byla diagnostikována porucha mozku, soustředění a závažná porucha střev vyžadující složitou péči. Zaměstnání na celý úvazek tedy nepřipadá v úvahu. Drahé jsou také předepsané vitaminové a probiotické doplňky, které bohužel zdravotní pojišťovna nehradí. Pokud přijdou náklady navíc, třeba za rovnátka, už rodinný rozpočet nestačí.

Nikol dostala od života naloženo. Vyrůstala v dětském domově, který musela nedávno opustit. Nemá tedy potřebné zázemí. Všechno musí zvládnout sama. Ale nevzdává se. I když se potýká se zdravotním omezením po dětské mozkové obrně, studuje na Masarykově univerzitě. Snaží se najít si práci, ale se studiem a zároveň situací okolo pandemie koronaviru to není jednoduché. Rozhodli jsme se Nikol finančně podpořit, aby mohla poslední ročník školy dostudovat, a přejeme jí štěstí!

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.