Přeskočit na obsah

Školám, které se staraly během nouzového stavu o děti rodičů vybraných profesí, pošle město finanční náhradu

23. června 2021

Pět brněnských mateřských a základních škol bylo v období nouzového stavu (konkrétně od 4. 1. 2021 do 11. 4. 2021) určeno k tomu, aby se postaraly o děti rodičů z důležitých profesí. Těmi byli například lékaři a další zdravotní personál, hasiči, policisté atd. Na dnešním jednání doporučili radní zastupitelům, aby schválili poskytnutí finanční náhrady za péči o děti.

V době sílící epidemie byly na základě vládního rozhodnutí určeny Jihomoravským krajem školy, které se měly starat o děti rodičů z vybraných profesí. V Brně se jednalo o sedm škol a středisek volného času. Z nich bylo pět zřizováno městem Brnem. Konkrétně se jednalo o ZŠ a MŠ Merhautova 37, ZŠ Svážná 9, ZŠ a MŠ Vedlejší 10, MŠ Vážka a MŠ Na Osadě,“ vysvětlil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý. 

V určených školách byla dětem poskytována nezbytná péče a strava. Rada města Brna proto doporučila zastupitelům, aby byly výše jmenovaným školám poskytnuty finanční příspěvky za zvýšené výdaje, jako například nákup potravin, ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků. „Celkově by školy měly obdržet 303 tisíc korun. Rád bych ještě poděkoval veškerému personálu, který se o děti po dobu trvání mimořádných opatření staral,“ dodal Jaroslav Suchý.

Navržené příspěvky dle škol:

ZŠ a MŠ Merhautova 37 

82 tisíc korun

ZŠ Svážná 9

88 tisíc korun

ZŠ a MŠ Vedlejší 10

54 tisíc korun

MŠ Vážka, Rybnická 45

60 tisíc korun

MŠ Na Osadě, Koperníkova 6

19 tisíc korun


Zastupitelé budou o příspěvcích rozhodovat na svém prvním zasedání po prázdninách. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.