Skokanská věž v bazénu za Lužánkami by se mohla dočkat opravy - Tiskový servis

Skokanská věž v bazénu za Lužánkami by se mohla dočkat opravy

  • 27. ledna 2021
  • 1 minuta čtení

Rada města Brna se dnes zabývala možností rekonstrukce skokanské věže a modernizace můstků na plaveckém stadionu za Lužánkami. Na projekt požádá o dotaci z programu Regionální sportovní infrastruktura 2020–2024.

„Kromě výstavby nového 25metrového bazénu plánujeme za Lužánkami další zlepšení. Tentokrát je řada na skokanské věži a můstcích. Provozovatel zařízení, jímž je městská společnost Starez-Sport, vypracoval projekt na rekonstrukci věže a modernizaci můstků. Následně jsme prověřili, že se na tento typ investice vztahuje dotační titul Národní sportovní agentury, a na dnešní schůzi jsme schválili podání žádosti,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí projektu je i demontáž stávajícího výtahu. „Ten je dlouhá léta nevyužívaný a postrádá význam. Díky rekonstrukci skokanské věže ji budou moci využívat i skokanské tandemy, což za současného stavu není možné. Celkové náklady na realizaci projektu se předpokládají ve výši 10 428 391 korun. Dotace by mohla být uznána ve výši 7 milionů korun, zbytek by doplatilo město. Na samotné práce již máme stavební povolení, začít by mohly příští rok,“ doplnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky