Přeskočit na obsah

Skokanská věž v bazénu za Lužánkami by se mohla dočkat opravy

27. ledna 2021
Rada města Brna se dnes zabývala možností rekonstrukce skokanské věže a modernizace můstků na plaveckém stadionu za Lužánkami. Na projekt požádá o dotaci z programu Regionální sportovní infrastruktura 2020–2024.

„Kromě výstavby nového 25metrového bazénu plánujeme za Lužánkami další zlepšení. Tentokrát je řada na skokanské věži a můstcích. Provozovatel zařízení, jímž je městská společnost Starez-Sport, vypracoval projekt na rekonstrukci věže a modernizaci můstků. Následně jsme prověřili, že se na tento typ investice vztahuje dotační titul Národní sportovní agentury, a na dnešní schůzi jsme schválili podání žádosti,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí projektu je i demontáž stávajícího výtahu. „Ten je dlouhá léta nevyužívaný a postrádá význam. Díky rekonstrukci skokanské věže ji budou moci využívat i skokanské tandemy, což za současného stavu není možné. Celkové náklady na realizaci projektu se předpokládají ve výši 10 428 391 korun. Dotace by mohla být uznána ve výši 7 milionů korun, zbytek by doplatilo město. Na samotné práce již máme stavební povolení, začít by mohly příští rok,“ doplnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.