Přeskočit na obsah

Skokanská věž v bazénu za Lužánkami by se mohla dočkat opravy

27. ledna 2021

Rada města Brna se dnes zabývala možností rekonstrukce skokanské věže a modernizace můstků na plaveckém stadionu za Lužánkami. Na projekt požádá o dotaci z programu Regionální sportovní infrastruktura 2020–2024.

„Kromě výstavby nového 25metrového bazénu plánujeme za Lužánkami další zlepšení. Tentokrát je řada na skokanské věži a můstcích. Provozovatel zařízení, jímž je městská společnost Starez-Sport, vypracoval projekt na rekonstrukci věže a modernizaci můstků. Následně jsme prověřili, že se na tento typ investice vztahuje dotační titul Národní sportovní agentury, a na dnešní schůzi jsme schválili podání žádosti,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí projektu je i demontáž stávajícího výtahu. „Ten je dlouhá léta nevyužívaný a postrádá význam. Díky rekonstrukci skokanské věže ji budou moci využívat i skokanské tandemy, což za současného stavu není možné. Celkové náklady na realizaci projektu se předpokládají ve výši 10 428 391 korun. Dotace by mohla být uznána ve výši 7 milionů korun, zbytek by doplatilo město. Na samotné práce již máme stavební povolení, začít by mohly příští rok,“ doplnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.