Přeskočit na obsah

ŠKODA AUTO DigiLab a zástupci města podepsali deklaraci. Ve městě budou fungovat sdílené skútry, chystají se i další chytrá řešení městské mobility

11. března 2020
Deklaraci o spolupráci a aktivní účasti na společných i mezinárodních projektech podepsala dnes primátorka Markéta Vaňková a zástupci společnosti ŠKODA AUTO DigiLab. Prvním krokem vzájemné spolupráce na plnění dohodnutých cílů je zahájení provozu až 250 elektrických skútrů BeRider.

Hlavní náplní deklarace jsou služby udržitelné mobility. „Naším cílem je rozšířit možnosti přepravy po Brně a přitom podporovat zejména projekty zaměřené na šetrnou, ekologickou, bezpečnou a efektivní dopravu. To podle mě elektrické skútry BeRider splňují. Zvláště v době, kdy je ekologie tématem, které rezonuje v celé společnosti, a také v situaci, kdy stále narůstá počet automobilů ve městě, přičemž nedisponujeme neomezeným množstvím parkovacích míst, se mi tato alternativa jeví jako zajímavá pro celou řadu obyvatel i návštěvníků města,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Vedle sdílených kol tak nově mohou lidé využít dalších způsobů přepravy, které je nenutí daný dopravní prostředek vlastnit. „ŠKODA AUTO DigiLab přinese do města čistě elektrické dvoumístné skútry. Ty budou vybavené 2 helmami, LED předním světlem nebo držákem mobilního telefonu, který si zároveň lze nabít přes USB. Odemčení i zamčení bude umožněno pomocí aplikace. Z mého pohledu se jedná o moderní, bezpečný a rychlý způsob přepravy, který se do městského prostředí ideálně hodí. Věřím, že spolupráce se ŠKODA AUTO DigiLab, kterou jsme podepsáním deklarace zahájili, neskončí jen u zmíněných skútrů, ale přinese Brňanům i další užitek,“ sdělil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Možnost vyvíjet ve spolupráci s městem inovace a prosazovat nová řešení mobility si od deklarace slibuje i ŠKODA AUTO DigiLab. „Brno je dynamické město otevřené novým trendům. Věřím, že v budoucnu nabídneme obyvatelům i návštěvníkům města relevantní služby nové mobility, které jim usnadní pohyb po městě i přilehlém okolí. Těší nás, že jsme projektem BeRider navázali spolupráci s Brnem v oblasti čisté a udržitelné mobility,“ uvedla vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab Jarmila Plachá.

Podpis deklarace je prvním krokem. V budoucnu by pak měly ze spolupráce vzejít další možnosti chytrých řešení městské mobility.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.