Přeskočit na obsah

ŠKODA AUTO DigiLab a zástupci města podepsali deklaraci. Ve městě budou fungovat sdílené skútry, chystají se i další chytrá řešení městské mobility

11. března 2020

Deklaraci o spolupráci a aktivní účasti na společných i mezinárodních projektech podepsala dnes primátorka Markéta Vaňková a zástupci společnosti ŠKODA AUTO DigiLab. Prvním krokem vzájemné spolupráce na plnění dohodnutých cílů je zahájení provozu až 250 elektrických skútrů BeRider.

Hlavní náplní deklarace jsou služby udržitelné mobility. „Naším cílem je rozšířit možnosti přepravy po Brně a přitom podporovat zejména projekty zaměřené na šetrnou, ekologickou, bezpečnou a efektivní dopravu. To podle mě elektrické skútry BeRider splňují. Zvláště v době, kdy je ekologie tématem, které rezonuje v celé společnosti, a také v situaci, kdy stále narůstá počet automobilů ve městě, přičemž nedisponujeme neomezeným množstvím parkovacích míst, se mi tato alternativa jeví jako zajímavá pro celou řadu obyvatel i návštěvníků města,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Vedle sdílených kol tak nově mohou lidé využít dalších způsobů přepravy, které je nenutí daný dopravní prostředek vlastnit. „ŠKODA AUTO DigiLab přinese do města čistě elektrické dvoumístné skútry. Ty budou vybavené 2 helmami, LED předním světlem nebo držákem mobilního telefonu, který si zároveň lze nabít přes USB. Odemčení i zamčení bude umožněno pomocí aplikace. Z mého pohledu se jedná o moderní, bezpečný a rychlý způsob přepravy, který se do městského prostředí ideálně hodí. Věřím, že spolupráce se ŠKODA AUTO DigiLab, kterou jsme podepsáním deklarace zahájili, neskončí jen u zmíněných skútrů, ale přinese Brňanům i další užitek,“ sdělil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Možnost vyvíjet ve spolupráci s městem inovace a prosazovat nová řešení mobility si od deklarace slibuje i ŠKODA AUTO DigiLab. „Brno je dynamické město otevřené novým trendům. Věřím, že v budoucnu nabídneme obyvatelům i návštěvníkům města relevantní služby nové mobility, které jim usnadní pohyb po městě i přilehlém okolí. Těší nás, že jsme projektem BeRider navázali spolupráci s Brnem v oblasti čisté a udržitelné mobility,“ uvedla vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab Jarmila Plachá.

Podpis deklarace je prvním krokem. V budoucnu by pak měly ze spolupráce vzejít další možnosti chytrých řešení městské mobility.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.