Skautské středisko Hiawatha Brno obdrží dotaci na své aktivity i lepší zázemí - Tiskový servis

Skautské středisko Hiawatha Brno obdrží dotaci na své aktivity i lepší zázemí

  • 15. května 2024
  • 1 minuta čtení

Celkově 168 000 korun dostane v dotacích středisko Hiawatha Brno, z. s., které patří pod skautský spolek Junák. O výši příspěvků rozhodla na svém dnešním zasedání Rada města Brna. Z peněz se zaplatí volnočasové aktivity dětí či zkvalitnění vybavení.

„Skautské středisko Hiawatha Brno, z. s., obdrží dohromady 168 000 korun, jež bohatě podpoří četné aktivity této organizace. Částka 109 000 korun je z dotačního programu Volnočasové aktivity dětí a mládeže, zbývajících 59 000 korun pak z programu Zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas. Finance přispějí nejen na nájemné, energie či nákup materiálu, ale středisko za ně pořídí také skladovací kontejner včetně jeho instalace,“ přiblížila radní pro oblast školství Irena Matonohová. Dotace se musí kompletně využít během kalendářního roku 2024.

Středisko Hiawatha Brno je součástí celostátní české skautské organizace Junák – český skaut, z. s., která celorepublikově čítá přes 60 tisíc členů. Co se týče samotného brněnského střediska Hiawatha, aktuálně zastřešuje sedm skautských oddílů.

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky