Přeskočit na obsah

Silvestr i Nový rok budou ve znamení sportu a kultury

31. prosince 2021 2 minuty čtení
(zob) – Tentokrát přicházíme s tipy na víkend o den dříve. Na poslední den v roce je v Brně připraveno mnoho zajímavých událostí, o něž by bylo škoda se nepodělit. I Nový rok můžete strávit aktivně a kulturně – je z čeho vybírat.

Jestliže si bez sportu nedokážete představit ani den, pak nesmíte minout tradiční silvestrovský běh. Ten v Novém Lískovci pořádá AC Moravská Slavia Brno. Běhat se bude snad ve všech kategoriích od dětí až po veterány. Kategorie rodiče s dětmi pak zve k běhu i ty opravdu nejmenší. Akce se koná v areálu pod ulicí Plachty. 

Nový rok můžete přivítat také na kole. Novoroční jízda startuje na náměstí Svobody v 10 hodin a cílem je jako obvykle hráz Brněnské přehrady. Událost pořádá Favorit Brno. Cestou k přehradě se neváhejte připojit k novoročnímu křtu otužilců. Ti se ponoří do řeky Svratky pod lávkou k zoologické zahradě ve 14.30 hodin. 

Hvězdárna a planetárium Brno má otevřeno nejen na Silvestra, ale i na Nový rok, kdy se děti můžou seznámit s vesmírem v doprovodu zvídavých zvířátek. Pro rodiny s dětmi připravili pracovníci Střediska volného času Lužánky mnoho zajímavých procházek a putování s příběhem a plněním úkolů. Více o vánočních tradicích se dozvíte na trase Čertovou roklí na Lesné. Tradici brněnského vánočního stromu a jak souvisí se spisovatelem Rudolfem Těsnohlídkem poznáte v Žabovřeskách. 

Na Silvestra má otevřeno také Moravské zemské muzeum – v Dietrichsteinském paláci můžete navštívit například výstavu Stříbrná a zlatá Vysočina. Ta se věnuje těžbě nejen drahých kovů na Českomoravské vrchovině v průřezu dějin až do současnosti. 

Novoroční koncert Filharmonie Brno se odehraje v Janáčkově divadle. Tentokrát bude laděn do jazzu. Pod taktovkou šéfdirigenta Dennise Russella Daviese zazní skladby Dukea Ellingtona, Jaroslava Ježka a Leonarda Bernsteina.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.