Síla zvyku v HaDivadle - Tiskový servis

Síla zvyku v HaDivadle

  • 27. dubna 2017
  • 1 minuta čtení

(java) – V pátek 28. dubna uvede HaDivadlo hru rakouského autora Thomase Bernharda Síla zvyku v hlavní roli s Cyrilem Drozdou.

Stane se tak v rámci celosezonního dramaturgického cyklu MY a ONI, který sebereflexivně zkoumá čím dál tím výraznější dělicí čáry procházející naší společností.

Děj se odehrává v cirkusové maringotce ředitele Caribaldiho (Cyril Drozda), který si usmyslel, že nacvičí se svými zaměstnanci ve volném čase Schubertův kvintet Pstruh.

Šprýmařská tragikomedie nabízí inscenačně vděčný dynamický rozpor mezi tematizováním nadčasové touhy po dokonalém, vysokém umění a nevyhnutelné blízkosti dna podbízivých příležitostí a jistot, nejčastěji spjatých s prázdnou komikou.

Na režii se podíleli Jan Horák a Michal Pěchouček, kteří působí zejména v pražském Studiu Hrdinů. „Na první pohled se zdá, že Caribaldiho svět je černobílý a že on sám je psychopatické monstrum. My ho ale nechceme hodnotit, a proto ho vidíme v barevnějším světelném spektru. Respektujeme a obdivujeme ho se vším, co k němu patří,“ uvedli režiséři Jan Horák a Michal Pěchouček.

Obsazení: Cyril Drozda, Jiří Svoboda, Zbyšek Humpolec, Mark Kristián Hochman j. h. a Agáta Kryštůfková.

Další reprízy jsou plánovány 2., 5. 5. a 13. 6. 2017 vždy od 19. 30 hodin.

Další články z rubriky