Přeskočit na obsah

Síla zvyku v HaDivadle

27. dubna 2017 1 minuta čtení
(java) – V pátek 28. dubna uvede HaDivadlo hru rakouského autora Thomase Bernharda Síla zvyku v hlavní roli s Cyrilem Drozdou.

Stane se tak v rámci celosezonního dramaturgického cyklu MY a ONI, který sebereflexivně zkoumá čím dál tím výraznější dělicí čáry procházející naší společností.

Děj se odehrává v cirkusové maringotce ředitele Caribaldiho (Cyril Drozda), který si usmyslel, že nacvičí se svými zaměstnanci ve volném čase Schubertův kvintet Pstruh.

Šprýmařská tragikomedie nabízí inscenačně vděčný dynamický rozpor mezi tematizováním nadčasové touhy po dokonalém, vysokém umění a nevyhnutelné blízkosti dna podbízivých příležitostí a jistot, nejčastěji spjatých s prázdnou komikou.

Na režii se podíleli Jan Horák a Michal Pěchouček, kteří působí zejména v pražském Studiu Hrdinů. „Na první pohled se zdá, že Caribaldiho svět je černobílý a že on sám je psychopatické monstrum. My ho ale nechceme hodnotit, a proto ho vidíme v barevnějším světelném spektru. Respektujeme a obdivujeme ho se vším, co k němu patří,“ uvedli režiséři Jan Horák a Michal Pěchouček.

Obsazení: Cyril Drozda, Jiří Svoboda, Zbyšek Humpolec, Mark Kristián Hochman j. h. a Agáta Kryštůfková.

Další reprízy jsou plánovány 2., 5. 5. a 13. 6. 2017 vždy od 19. 30 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.