Sháníte byt nebo pozemek? Vydražte ho od města - Tiskový servis

Sháníte byt nebo pozemek? Vydražte ho od města

Poprvé, podruhé, potřetí, prodáno! Městská společnost CD CENTRUM COMS pro Brno organizuje dražby a aukce bytů, celých domů nebo pozemků. Aktuálně má v nabídce, ovšem pouze k pronájmu, také několik parkovacích stání.

Jeden z bytů v nabídce je na Křížkovského ulici. Foto: CD CENTRUM COMS
Jeden z bytů v nabídce je na Křížkovského ulici. Foto: CD CENTRUM COMS

Třípokojový 85metrový byt v Černovicích s vyvolávací cenou 5 190 000 korun, minibyteček o 13 m2 za 1,2 milionu nebo 1 + 1 na Křížkovského za necelé 4 miliony korun. Tak vypadá ochutnávka z dubnového aukčního menu, které najdete na stránkách drazby-brno.cz. Inzeráty tu vždy visí s několikatýdenním předstihem a CD CENTRUM COMS v nich uvádí i termíny prohlídek nemovitostí. Do aukce se může přihlásit kdokoli, ve stanoveném termínu pak probíhá online. Je třeba předem složit aukční jistotu, jejíž výše je udaná vždy u konkrétní nabídky.

Na uvedeném webu se objevují i jiné typy nemovitostí, jako jsou pozemky nebo bytové domy. Aktuálně hledá nového majitele například původně funkcionalistická vila v exkluzivní lokalitě na Lipové. Třípodlažní dům z dvacátých let 20. století, o padesát let později přebudovaný na „hygienickou buňku pečovatelské služby“, je k mání i s pozemkem o celkové výměře 1 753 m2 za vyvolávací cenu 44 milionů korun.

Do konce května zájemci na webu najdou také nabídku pronájmu parkovacích stání, a to v několika lokalitách včetně Čechyňské, Křídlovické nebo Vojtovy. Jde zpravidla o místa v podzemních garážích nebo ve dvorech a vnitroblocích. Pozor, zde je uvedená cena konečná. S ostatními nesoutěžíte o vyšší cenu, ale o čas – parkování získá zkrátka ten, kdo se přihlásí dřív.

Další články z rubriky