Šetrná operace plic. Mezinárodní konference unikátní metody vítá lékaře z Tchaj-wanu

  • 06. listopadu 2019
Třetí sympozium non-intubační hrudní chirurgie (NITS) se bude konat 12. a 13. listopadu v areálu brněnského univerzitního kampusu. Jedná se o akci, která se věnuje šetrnému způsobu operace plic, který umožňuje provést zákrok bez zavedení dýchací trubice. Mezinárodní konference hostí specialisty fyziologické hrudní operativy z National Taiwan University v Taipei.

Na symposiu bude představen souhrnný rozbor operací non-intubační hrudní chirurgie, například vytažení cizího tělesa z pohrudniční dutiny, klínovité plicní resekce, odstranění nádoru hrudní stěny, mezihrudí, odstranění plicních laloků za pomoci videoasistence a další. Akce přivítá také spolupracovníky z německého Coswigu, maďarského Szegedu a slovenského Martina.

„Oceňuji, že sympozium dává prostor mezinárodní výměně zkušeností těch nejvíce povolaných odborníků v rámci nonintubační hrudní chirurgie. Mezinárodní spolupráce je základem pro rozvíjení vědy a v lékařství to platí dvojnásobně. Brno má ideální zázemí pro setkávání lékařských a vědeckých špiček. Věřím, že sympozium bude dalším krokem ke zkvalitnění péče pro pacienty s plicními problémy,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Součástí konference budou přednášky českých anesteziologů o vypořádání se s reaktivitou poplicnice u zavádění chirurgického vagového bloku a o jejich reakcích na nenadálé operačních komplikace. Účast a předávání zkušeností na konferenci napříč spektrem odborníků, zvláště pneumologů a onkologů, je důležité zejména kvůli včasné diagnóze a následné léčbě nádorů plic.

Sympozium spolupořádají Česká lékařská komora OSL ČLK a Fakultní nemocnice Brno. Nad akcí převzali záštitu děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, rektor Masarykovy univerzity a první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík, který zahájí událost proslovem a přivítá účastníky. Na akci vystoupí Mužský pěvecký sbor ze Slovácka. Účastníci se mimo jiné seznámí s dějinami spolupráce s National Taiwan University. Prezentovat domácí non-intubační hrudní chirurgii budou lékaři z Liberce, Hradce Králové a Ostravy. Součástí konference je také pohled na proceduru z pozice zdravotní sestry/bratra i instrumentářky.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy