Přeskočit na obsah

Setkání léčí. Už 29 let

01. dubna 2019 2 minuty čtení
(ral) – Začátek jara patří v Brně divadelníkům. Už 29 let se tu sjíždí studenti divadelních škol z celého světa, aby se zúčastnili festivalu Setkání/Encounter. Nejprestižnější školní středoevropský festival startuje v úterý 2. dubna akcí pod širým nebem na Moravském náměstí.

Dvě stě sedmdesát studentů a pedagogů, osm zahraničních uměleckých akademií a navíc tradiční účastníci z pražské DAMU, bratislavské VŠMU a samozřejmě domácí JAMU. Tak vypadá seznam účastníků Setkání/Encounter 2019. Přehlídku divadelních představení, které letos spojuje téma Setkání léčí, zahájí v úterý 2. dubna ve 14.30 série koncertů na Moravském náměstí. Lidé si tu můžou poslechnout například slovenskou zpěvačku Katarziu nebo brněnské kapely Acute Dose či Něco si přej.

Gros festivalu spočívá v prezentaci divadelních inscenací z různých národních kultur. Letos do Brna zavítají nejen sousedé z Polska, Německa nebo Rakouska, ale například i z Lotyšska nebo Filipín. Festivalová představení mají omezenou kapacitu a jsou určena hlavně pro účastníky přehlídky, aktuální stav volných vstupenek zájemci zjistí zde. V případě, že představení není vyprodané, začíná 30 minut před jeho začátkem doprodej na pokladně daného divadla.

Jednou z letošních novinek jsou dvě velké diskuze, čtvrteční a sobotní. Při nich se setkají návštěvníci, studenti a tvůrci a budou moci probrat jednotlivé inscenace a rozdílné přístupy daných zemí.

Celý program festivalu trvajícího do soboty 6. 4. naleznete na stránkách www.encounter.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.