Přeskočit na obsah

Šest organizací žádajících o dotaci z výzvy Národní sportovní agentury má šanci na podporu od města

20. října 2021

Podpořit sport v Brně finanční dotací z rozpočtu města doporučili radní zastupitelům na svém dnešním jednání. Z rozpočtu na rok 2022 by šestice organizací mohla dostat celkem 26 450 000 korun. Jedná se o organizace, které na své projekty žádají o dotaci také Národní sportovní agenturu. Právě spolufinancování ze strany města zvýší jejich šanci dotaci získat.

„Dotační výzva Národní sportovní agentury je zaměřená na všeobecný rozvoj sportovní infrastruktury. Sportovní zařízení, která o dotaci žádají, budou sloužit místním klubům a tělovýchovným jednotám. Podle podmínek musí každý žadatel spolufinancovat investiční akci nejméně z 30 % nákladů z vlastních zdrojů, přičemž tato spoluúčast žadatele může být kryta městem. Doložení spolufinancování akce z rozpočtu města nebo kraje zvyšuje šanci na úspěch žádosti. Na nás se obrátilo šest organizací, které zároveň žádají o podporu u NSA. Celkové náklady na projekty jsou přes 106 milionů, město by podle předpokladů mělo poskytnout maximálně čtvrtinu celkových uznatelných nákladů, tedy 26 450 000 korun. Věřím, že zastupitelstvo náš návrh schválí,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

„Z rozpočtu města jsou obvykle podporovány projekty, které si kladou za cíl zkvalitnit sportovní prostředí v Brně, přičemž prioritu mají investiční akce, které jsou spolufinancovány i z jiných veřejných rozpočtů, jako je právě Národní sportovní agentura. Žadateli jsou FC SPARTA BRNO, FC MEDLÁNKY, z. s., TJ Tatran Bohunice, z. s., Tělovýchovná jednota Rapid Brno, z. s., ŽLTC Brno, z. s., Orel jednota Brno-Husovice,“ řekl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.