Přeskočit na obsah

Šest organizací žádajících o dotaci z výzvy Národní sportovní agentury má šanci na podporu od města

20. října 2021
Podpořit sport v Brně finanční dotací z rozpočtu města doporučili radní zastupitelům na svém dnešním jednání. Z rozpočtu na rok 2022 by šestice organizací mohla dostat celkem 26 450 000 korun. Jedná se o organizace, které na své projekty žádají o dotaci také Národní sportovní agenturu. Právě spolufinancování ze strany města zvýší jejich šanci dotaci získat.

„Dotační výzva Národní sportovní agentury je zaměřená na všeobecný rozvoj sportovní infrastruktury. Sportovní zařízení, která o dotaci žádají, budou sloužit místním klubům a tělovýchovným jednotám. Podle podmínek musí každý žadatel spolufinancovat investiční akci nejméně z 30 % nákladů z vlastních zdrojů, přičemž tato spoluúčast žadatele může být kryta městem. Doložení spolufinancování akce z rozpočtu města nebo kraje zvyšuje šanci na úspěch žádosti. Na nás se obrátilo šest organizací, které zároveň žádají o podporu u NSA. Celkové náklady na projekty jsou přes 106 milionů, město by podle předpokladů mělo poskytnout maximálně čtvrtinu celkových uznatelných nákladů, tedy 26 450 000 korun. Věřím, že zastupitelstvo náš návrh schválí,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

„Z rozpočtu města jsou obvykle podporovány projekty, které si kladou za cíl zkvalitnit sportovní prostředí v Brně, přičemž prioritu mají investiční akce, které jsou spolufinancovány i z jiných veřejných rozpočtů, jako je právě Národní sportovní agentura. Žadateli jsou FC SPARTA BRNO, FC MEDLÁNKY, z. s., TJ Tatran Bohunice, z. s., Tělovýchovná jednota Rapid Brno, z. s., ŽLTC Brno, z. s., Orel jednota Brno-Husovice,“ řekl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.