Přeskočit na obsah

Seniorbusy křižují město téměř stejně často jako před covidem

23. června 2021
I přes problémy způsobené epidemií covid-19 pokračuje Dopravní podnik města Brna v provozování služby Seniorbus, která od roku 2016 pomáhá s přepravou seniorům nad 70 let a osobám se zdravotním postižením.

„Šest vozů Seniorbusu pomáhá lidem v důchodu a zdravotně postiženým s běžnými pochůzkami i návštěvami lékařů. Ačkoliv epidemická situace službu omezila a zkomplikovala, tak nyní je vše již v téměř normálním provozu a vozidla najezdí měsíčně v průměru 17,4 tisíce kilometrů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tuto službu si mohou zájemci objednat na telefonním čísle 731 518 348 vždy ve všední den od 7 do 15 hod. Jednotlivé jízdy jdou naplánovat až 14 dní dopředu. Seniorbusy křižují město ve všední dny i o víkendu od 6 do 22 hod., kdy je klienti mohou využít například k návštěvám kulturních akcí.

„Cena za jízdu byla stanovena na 50 korun a zůstává stále stejná, přestože náklady samozřejmě postupně narůstají. Takto zůstává Seniorbus dostupný pro širokou škálu klientů, navíc doprovod vždy jezdí zdarma. Každý měsíc může senior či zdravotně handicapovaný člověk využít přepravu po Brně až šestkrát,“ doplnil náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.