Přeskočit na obsah

Seniorbusy křižují město téměř stejně často jako před covidem

23. června 2021

I přes problémy způsobené epidemií covid-19 pokračuje Dopravní podnik města Brna v provozování služby Seniorbus, která od roku 2016 pomáhá s přepravou seniorům nad 70 let a osobám se zdravotním postižením.

„Šest vozů Seniorbusu pomáhá lidem v důchodu a zdravotně postiženým s běžnými pochůzkami i návštěvami lékařů. Ačkoliv epidemická situace službu omezila a zkomplikovala, tak nyní je vše již v téměř normálním provozu a vozidla najezdí měsíčně v průměru 17,4 tisíce kilometrů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Tuto službu si mohou zájemci objednat na telefonním čísle 731 518 348 vždy ve všední den od 7 do 15 hod. Jednotlivé jízdy jdou naplánovat až 14 dní dopředu. Seniorbusy křižují město ve všední dny i o víkendu od 6 do 22 hod., kdy je klienti mohou využít například k návštěvám kulturních akcí.

„Cena za jízdu byla stanovena na 50 korun a zůstává stále stejná, přestože náklady samozřejmě postupně narůstají. Takto zůstává Seniorbus dostupný pro širokou škálu klientů, navíc doprovod vždy jezdí zdarma. Každý měsíc může senior či zdravotně handicapovaný člověk využít přepravu po Brně až šestkrát,“ doplnil náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl.  

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.