SENIOR BUS navyšuje kapacitu, službu bude poskytovat i třetí auto

 • 14. června 2017
 • 2 minuty čtení
(taz, DPMB) Od čtvrtka 15. června 2017 začne službu SENIOR BUS zajišťovat třetí vozidlo. Vedení města Brna a Dopravní podnik města Brna tak reagují na velký zájem ze strany cestujících. Služba Senior busu funguje od června 2016. Foto: Archiv MMB. M. Schmerková

Služba je určena pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší 70 let s trvalým bydlištěm ve městě Brně, je provozována pouze na území města Brna a je zpoplatněna jednotnou částkou ve výši 50 Kč. Doprovázející osoba má cestu zdarma.

Takzvaný SENIOR BUS jezdí v Brně od června 2016 a za tu dobu ji využilo více než 8500 cestujících. Služba byla zavedena ve spolupráci Dopravního podniku města Brna a Odboru sociální péče Magistrátu města Brna.

„Je patrné, že tato služba v rámci městské hromadné dopravy je u starších spoluobčanů ve velké oblibě. Poptávka je ale mnohem vyšší než kapacita dvou vozidel. Měsíčně musí pracovníci DPMB odmítat v průměru 30% zájemců. Právě z tohoto důvodu bude služba rozšířena tak, abychom byli schopni uspokojit maximum žádostí našich starších spoluobčanů, a tím jim usnadnili každodenní život,“ sdělil primátor města Brna Petr Vokřál.

Doposud službu zajišťovaly dva automobily (CNG a nafta). Jeden z nich je uzpůsoben k přepravě osob na elektrickém vozíku. „Pracovníci DPMB již od 22. května začali přijímat objednávky i na třetí vůz. Předpokládáme, že bude nejvíc využíván od 6 do 16:30, kdy je o službu velký zájem. I toto nové vozidlo bude uzpůsobeno pro přepravu osob na vozíku,“ dodal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Služba SENIOR BUS zajišťuje:
 • Jízdu od dveří ke dveřím
 • Přepravu osob s průkazem ZTP, ZTP/P a seniorů starších 70 let
 • Přepravu osob na invalidním vozíku
 • Možnost přepravy asistenčního psa a jiných kompenzačních pomůcek

Služba je zajišťována v pracovních dnech, víkendech a státem uznávaných svátcích vždy od 6:00 – 22:00 hodin. Službu si zájemci objednávají na telefonním čísle 731 518 348, a to minimálně jeden pracovní den dopředu od 7:00 – 15:00 hodin. Od 1. 6. 2017 změnil DPMB způsob objednávání na maximálně měsíc dopředu. Cílem je zefektivnění příjmu objednávek a minimalizace rušení jízd ze strany klientů. Služba, která je provozována pouze na území města Brna, je zpoplatněna jednotnou částkou ve výši 50 Kč. Doprovázející osoba má cestu zdarma.

Dočtete se v Metropolitanu

 • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
  Kam jdeš, divadlo? Do Brna

  Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít