Přeskočit na obsah

Senior akademie požádá Jihomoravský kraj o dotaci

16. února 2022

Podle rozhodnutí Rady města Brna si může Městská policie Brno podat žádost o dotaci u Jihomoravského kraje. Částka 100 tisíc korun bude v případě udělení dotace určená na financování propagačních a informačních materiálů, které podpoří projekt Senior akademie. Speciální studijní program ve formátu celoživotního vzdělávání seznamuje už 16 let seniory s kriminálními, pořádkovými, dopravními, sociálními i spotřebitelskými tématy a stal se důležitým nástrojem prevence.

„Před šestnácti lety vznikla Senior akademie jako obdoba Univerzity třetího věku. Její činnost má nemalý společenský význam. Díky celé řadě vyučovaných předmětů zvyšuje informovanost seniorů v důležitých tématech, jako je oblast sociální, spotřebitelská, dopravní bezpečnosti, požárních rizik, zdravotní a finanční. Seznamuje je s riziky, která v současné společnosti seniory ohrožují, a pomáhá jim účinně se bránit. Vzhledem k prospěšné činnosti Senior akademie organizované Městskou policií Brno jsme dnes souhlasili s podáním žádosti o dotaci u Jihomoravského kraje,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Odborní lektoři pomáhají posluchačům orientovat se ve složitých životních situacích a současně je vedou k efektivní, účinné a srozumitelné komunikaci se státní správou, samosprávou a složkami IZS tak, aby pomoc a služby, které jim nabízí, byly pro ně dostupné a využitelné. Požadovaná finanční podpora ve výši 100 000 korun je určena pro tisky informačních brožur, pravidelného čtvrtletního periodika Absolventské listy pro absolventy všech programů Senior akademie a na nákup propagačních materiálů.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.