Přeskočit na obsah

Sedmdesátka parkovacích míst, lepší řešení dopravy v ranní špičce. Vnitroblok na Bakalově nábřeží čekají změny

14. října 2020

Úpravou vnitrobloku na Bakalově nábřeží se bude zabývat Odbor investiční Magistrátu města Brna. Jejím cílem je zlepšit organizaci dopravy v oblasti, kterou kromě místních hojně využívají také rodiče žáků tamější základní školy. Zpracování investičního záměru dnes odsouhlasili brněnští radní. V lokalitě vznikne bezmála 70 legálních parkovacích míst a zvýší se i komfort pro chodce.

„Nevhodná organizace dopravy se na Bakalově nábřeží projevuje zejména v ranních hodinách, kdy do ulice vjíždí značný počet vozidel. Ta míří k místní základní škole. V ulici se poté velmi komplikovaně otáčejí. Návrh řešení bude vycházet z prověřovací studie, kterou připravily Brněnské komunikace,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Prostor vnitrobloku bude nově označený jako obytná zóna, čímž se sníží rychlost vozidel. „Pěší přístup do základní školy bude ohraničený sloupky, stávající dětské hřiště bude přístupné po navrhovaných komunikacích pro pěší. Pro vyšší bezpečnost jsou navrženy zpomalovací polštáře. Povrch parkovacích míst bude zhotoven z materiálů, které umožní vsakování vody. Podle návrhu vznikne 66 parkovacích míst, další čtyři budou pro ZTP a dvě pro motocykl,“ přiblížil plány radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Současně na ulici Polní vzniknou tzv. Kiss and Ride parkovací místa, která jsou určená k rychlému výstupu či nástupu osob. Tyto úpravy v nejvytíženějších hodinách zabrání současnému vjezdu i výjezdu z vnitrobloku. Na tento problém místní obyvatelé dlouhodobě poukazovali. Předpokládaná orientační částka za úpravu vnitrobloku dosahuje 19,7 milionu korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.