Přeskočit na obsah

Se zmrzlinou v jedné a s pivem v druhé ruce proleťte víkendovým Brnem

15. července 2022 2 minuty čtení
(zob) – Léto je v plném proudu, ale okurkovou sezónu v Brně nečekejte. I tento víkend navštívíte mnoho zajímavých akcí. Nenechte si ujít třeba festival piva v Björnsonově sadu. Pokud rádi mlsáte, vydejte se po stopách nejlepších brněnských zmrzlin na jejich festivalu nebo uleťte se vzdušnými pokusy ve VIDA! science centru.

Sobota i neděle jsou v prostorách bývalé jeřábové dráhy opět ve znamení koncertů. Na Vaňkovka festu si i letos užijete jedinečné koncerty. Tento víkend vystoupí interpret z Českých Budějovic Štěpán Hebík aka 7krát3 a v neděli si vychutnáte Dana Bártu a Illustratosphere.

Prázdninové dílny ve VIDA! science centru jsou ve znamení vzduchu. Místní vědečtí odborníci vám ukáží, co všechno létá, i když peří nemá. Vyrobíte si barevnou létající helikoptéru a třeba k výšinám vystoupá i obyčejný čajový sáček.

Jste milovníky piva a produkce malých pivovarů obzvláště? Tak vyrazte v sobotu do Björnsonova sadu, už podruhé se tam koná Letní Beer Park – Festival malých pivovarů. S hudebním doprovodem se tak ponoříte do poznávání speciálních druhů zlatého moku.

Neodoláte v létě osvěžující zmrzlině? Tak to je tu akce přímo pro vás! Brněnské putování za zmrzlinou vyžaduje velkou dávku nasazení, abyste uspěli, čeká na odvážlivce celkem 28 různých kopečků a příchutí v podnicích rozesetých po celém městě. Hlasování o nejlepší zmrzlině potom probíhá online na webu soutěže.

Město a příroda, folklór a tradice vnímané z pozice obyvatel velkého města. I toto téma reflektuje galerie Zaazrak Dornych, v páteční podvečer se vydáte na procházku městskou džunglí, kde prozkoumáte hranice přírody a její nezdolnost v urbánním prostředí. Na Stránské skále se budou připravovat vykuřovadla z místních bylinek a můžete se těšit i na hudební překvapení.

Vyrazte na výlet za hranice města. Foto: Go from Brno
 

Již deset let uplynulo od generální restaurace vily Tugendhat. K tomuto jubileu si nyní prohlédnete výstavu.  Zhlédnete na ní kromě originální architektonické dokumentace také původní fotografie z 30. let, jejichž autorem je Rudolf Sandalo ml. Videozáznamy i fotografie připomenou úspěšnou výstavu díla Miese van der Rohe, která se konala v roce 1968 a i díky vystoupení Grety Tugendhatové zaznamenala velký úspěch.

Jestliže si potřebujete od ruchu města alespoň na chvíli odpočinout, zavítejte na stránky Go from Brno. Najdete tam spoustu tipů na jednodenní výlety do okolí města. Trasy jsou připravené jak pro pěší, tak pro cyklisty a vybere si i rodina s dětmi. Fajnšmekři si užijí třeba Tišnovskou pivní stezku.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.