Se zmrzlinou v jedné a s pivem v druhé ruce proleťte víkendovým Brnem

  • 15. července 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Léto je v plném proudu, ale okurkovou sezónu v Brně nečekejte. I tento víkend navštívíte mnoho zajímavých akcí. Nenechte si ujít třeba festival piva v Björnsonově sadu. Pokud rádi mlsáte, vydejte se po stopách nejlepších brněnských zmrzlin na jejich festivalu nebo uleťte se vzdušnými pokusy ve VIDA! science centru.

Sobota i neděle jsou v prostorách bývalé jeřábové dráhy opět ve znamení koncertů. Na Vaňkovka festu si i letos užijete jedinečné koncerty. Tento víkend vystoupí interpret z Českých Budějovic Štěpán Hebík aka 7krát3 a v neděli si vychutnáte Dana Bártu a Illustratosphere.

Prázdninové dílny ve VIDA! science centru jsou ve znamení vzduchu. Místní vědečtí odborníci vám ukáží, co všechno létá, i když peří nemá. Vyrobíte si barevnou létající helikoptéru a třeba k výšinám vystoupá i obyčejný čajový sáček.

Jste milovníky piva a produkce malých pivovarů obzvláště? Tak vyrazte v sobotu do Björnsonova sadu, už podruhé se tam koná Letní Beer Park – Festival malých pivovarů. S hudebním doprovodem se tak ponoříte do poznávání speciálních druhů zlatého moku.

Neodoláte v létě osvěžující zmrzlině? Tak to je tu akce přímo pro vás! Brněnské putování za zmrzlinou vyžaduje velkou dávku nasazení, abyste uspěli, čeká na odvážlivce celkem 28 různých kopečků a příchutí v podnicích rozesetých po celém městě. Hlasování o nejlepší zmrzlině potom probíhá online na webu soutěže.

Město a příroda, folklór a tradice vnímané z pozice obyvatel velkého města. I toto téma reflektuje galerie Zaazrak Dornych, v páteční podvečer se vydáte na procházku městskou džunglí, kde prozkoumáte hranice přírody a její nezdolnost v urbánním prostředí. Na Stránské skále se budou připravovat vykuřovadla z místních bylinek a můžete se těšit i na hudební překvapení.

Vyrazte na výlet za hranice města. Foto: Go from Brno
 

Již deset let uplynulo od generální restaurace vily Tugendhat. K tomuto jubileu si nyní prohlédnete výstavu.  Zhlédnete na ní kromě originální architektonické dokumentace také původní fotografie z 30. let, jejichž autorem je Rudolf Sandalo ml. Videozáznamy i fotografie připomenou úspěšnou výstavu díla Miese van der Rohe, která se konala v roce 1968 a i díky vystoupení Grety Tugendhatové zaznamenala velký úspěch.

Jestliže si potřebujete od ruchu města alespoň na chvíli odpočinout, zavítejte na stránky Go from Brno. Najdete tam spoustu tipů na jednodenní výlety do okolí města. Trasy jsou připravené jak pro pěší, tak pro cyklisty a vybere si i rodina s dětmi. Fajnšmekři si užijí třeba Tišnovskou pivní stezku.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít