Přeskočit na obsah

Sdílená elektromobilita re.volt míří do dalších měst. Nechybí ani Brno

22. března 2021

Ostrava, 22. 3. 2021. Jako další místo působení si český carsharingový startup re.volt zvolil Brno, kde tento týden umožní jízdu na svých skútrech a koloběžkách, čímž novátorsky doplní veřejnou dopravu. Zavazuje se k odpovědnému přístupu, který aktivně projednává s vedením měst.

Budou to 3 roky, kdy žlutá flotila re.volt rozsvítila komunikace českého hlavního města. Barva jejich dopravních prostředků zůstává stejná, právě tak jako cíl ulehčovat osobní přepravu. „Název re.volt asociuje revoltu, my máme ovšem na mysli především dopravní revoluci. Tou model sdílené elektromobility bezesporu je. Funkční inovace jsou podle nás odpovědné a užitečné pro všechny zúčastněné, o což se v dalších městech pokusíme,” řekl o pilotním projektu v nových lokalitách CEO společnosti Pavel Kuchta. Jediný čistě elektrický tuzemský carsharing je původem z Ostravy. 

Odpovědný koncept sdílení dopravních prostředků si žádá plodný dialog s vedením měst. Ten se v Brně daří vést a nacházet řešení, jak zamezit chaotickému odkládání vozidel ve veřejném prostoru. Do ulic re.volt nasadí postupně až 350 elektrických koloběžek a 80 skútrů. Přinese tak zcela novou, dostupnou a rychlou formu přepravy a uleví i dopravě veřejné. K parkování poslouží stojany pro jízdní kola nebo prostranství, kde nebudou omezováni chodci či auta. V Brně bude startup razit stejnou filozofii a předpokládá, že osloví ty, jimž záleží na omezení provozu vozidel se spalovacími motory. Nová služba by taktéž mohla pomoci zredukovat počet aut zaparkovaných v centru. 

Do Brna vstupuje další společnost, která lidem nabídne sdílené skútry a koloběžky. Oceňuji zejména to, že re.volt přistupuje zodpovědně k odkládání těchto dopravních prostředků. Díky systému kontroly by nemělo docházet k tomu, že se chodci budou muset vyhýbat nevhodně odloženým koloběžkám například uprostřed chodníku. Bezpečnost nejen cyklistů, jezdců na koloběžkách a motoristů, ale také pěších je pro nás velmi důležitá,“ řekl brněnský radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

K výpůjčce poslouží přehledná mobilní aplikace spárovaná s telefonním číslem. Koloběžku si vypůjčí každý nad 18 let, skútr potom ti s platným řidičským průkazem skupiny B. Schválení uživatelů bude okamžité díky strojové validaci. „Systém re.voltu povolí jízdu na koloběžce pouze na základě dokladu totožnosti. Zaznamenává také každé parkování. Nebude-li vozidlo odstaveno na místě k tomu určeném, uživateli se automaticky přičte pokuta 250 Kč. Při opakování prohřešků ho ze systému natrvalo vyřadíme,” uvedl dále Pavel Kuchta. Před jízdou bude potřeba vložit do systému alespoň jeden doklad totožnosti, ověřit platnost platební karty a dobít z ní kredit ve výši 60 Kč. Tímto způsobem hodlá startup zamezit neuvážlivému používání svých prostředků. Je to možná přísné, ale žádoucí. Špatně zaparkovaná vozidla byla totiž největším problémem, s nímž se re.volt potýkal v metropoli. Omezen bude noční provoz, aby po skončení protipandemických opatření re.volt nevozil návštěvníky barů a hospod. Standardní cena minuty jízdy na koloběžce bude 3 Kč a na skútru 4 Kč. Uživatelé ušetří nákupem výhodných balíčků, s nimiž se dostanou až k ceně 2 Kč za minutu jízdy. 

Sdílené koloběžky a skútry poháněné zelenou energií splní nejen funkci praktickou, ale i zábavnou. Jízda na nich je pohodlná, dynamická, a co je rovněž důležité – zlepšuje náladu. Re.volt má pozitivní přístup, který chce předávat dál. Buďte tedy u toho! https://revolt.city

Kontakt pro média:
marketing@revolt.city
+420 776 099 497

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.