Přeskočit na obsah

Sdílená elektromobilita re.volt míří do dalších měst. Nechybí ani Brno

22. března 2021
Ostrava, 22. 3. 2021. Jako další místo působení si český carsharingový startup re.volt zvolil Brno, kde tento týden umožní jízdu na svých skútrech a koloběžkách, čímž novátorsky doplní veřejnou dopravu. Zavazuje se k odpovědnému přístupu, který aktivně projednává s vedením měst.

Budou to 3 roky, kdy žlutá flotila re.volt rozsvítila komunikace českého hlavního města. Barva jejich dopravních prostředků zůstává stejná, právě tak jako cíl ulehčovat osobní přepravu. „Název re.volt asociuje revoltu, my máme ovšem na mysli především dopravní revoluci. Tou model sdílené elektromobility bezesporu je. Funkční inovace jsou podle nás odpovědné a užitečné pro všechny zúčastněné, o což se v dalších městech pokusíme,” řekl o pilotním projektu v nových lokalitách CEO společnosti Pavel Kuchta. Jediný čistě elektrický tuzemský carsharing je původem z Ostravy. 

Odpovědný koncept sdílení dopravních prostředků si žádá plodný dialog s vedením měst. Ten se v Brně daří vést a nacházet řešení, jak zamezit chaotickému odkládání vozidel ve veřejném prostoru. Do ulic re.volt nasadí postupně až 350 elektrických koloběžek a 80 skútrů. Přinese tak zcela novou, dostupnou a rychlou formu přepravy a uleví i dopravě veřejné. K parkování poslouží stojany pro jízdní kola nebo prostranství, kde nebudou omezováni chodci či auta. V Brně bude startup razit stejnou filozofii a předpokládá, že osloví ty, jimž záleží na omezení provozu vozidel se spalovacími motory. Nová služba by taktéž mohla pomoci zredukovat počet aut zaparkovaných v centru. 

Do Brna vstupuje další společnost, která lidem nabídne sdílené skútry a koloběžky. Oceňuji zejména to, že re.volt přistupuje zodpovědně k odkládání těchto dopravních prostředků. Díky systému kontroly by nemělo docházet k tomu, že se chodci budou muset vyhýbat nevhodně odloženým koloběžkám například uprostřed chodníku. Bezpečnost nejen cyklistů, jezdců na koloběžkách a motoristů, ale také pěších je pro nás velmi důležitá,“ řekl brněnský radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

K výpůjčce poslouží přehledná mobilní aplikace spárovaná s telefonním číslem. Koloběžku si vypůjčí každý nad 18 let, skútr potom ti s platným řidičským průkazem skupiny B. Schválení uživatelů bude okamžité díky strojové validaci. „Systém re.voltu povolí jízdu na koloběžce pouze na základě dokladu totožnosti. Zaznamenává také každé parkování. Nebude-li vozidlo odstaveno na místě k tomu určeném, uživateli se automaticky přičte pokuta 250 Kč. Při opakování prohřešků ho ze systému natrvalo vyřadíme,” uvedl dále Pavel Kuchta. Před jízdou bude potřeba vložit do systému alespoň jeden doklad totožnosti, ověřit platnost platební karty a dobít z ní kredit ve výši 60 Kč. Tímto způsobem hodlá startup zamezit neuvážlivému používání svých prostředků. Je to možná přísné, ale žádoucí. Špatně zaparkovaná vozidla byla totiž největším problémem, s nímž se re.volt potýkal v metropoli. Omezen bude noční provoz, aby po skončení protipandemických opatření re.volt nevozil návštěvníky barů a hospod. Standardní cena minuty jízdy na koloběžce bude 3 Kč a na skútru 4 Kč. Uživatelé ušetří nákupem výhodných balíčků, s nimiž se dostanou až k ceně 2 Kč za minutu jízdy. 

Sdílené koloběžky a skútry poháněné zelenou energií splní nejen funkci praktickou, ale i zábavnou. Jízda na nich je pohodlná, dynamická, a co je rovněž důležité – zlepšuje náladu. Re.volt má pozitivní přístup, který chce předávat dál. Buďte tedy u toho! https://revolt.city

Kontakt pro média:
marketing@revolt.city
+420 776 099 497

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.