Sbor Kantiléna získal v Rize tři zlata

  • 24. července 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Tři zlaté medaile získal pěvecký sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno Kantiléna ve 3rd European Choir Games.

Soutěže v lotyšské Rize se zúčastnilo 150 sborů ze 36 zemí.

Akce vyvrcholila v sobotu. Své pěvecké a interpretační umění předvedla Kantiléna ve třech kategoriích: Mládežnické sbory, Duchovní hudba bez doprovodu, Smíšené, ženské a mužské sbory.

„V této soutěži nejsou povinné skladby, jen období, ze kterých musí skladba pocházet, a například i to, aby sbor zpíval ve svém rodném jazyce. Vybrali jsme tedy kusy z renesanční polyfonie, dále soudobou hudbu třeba od Víta Zouhara či Eriky Budai a poté moravské lidové písně,“ informoval sbormistr Jakub Klecker.

Mezinárodní porota složená z významných skladatelských a sbormistrovských osobností ocenila u Kantilény přesnou intonaci, bohatou dynamiku, zvukovou vyváženost i přesvědčivou výrazovost a interpretaci.

V návaznosti na předloňské úspěchy v Magdeburgu sbor již nemusel absolvovat tříkolový systém a rovnou se dostal do soutěže těch nejlepších, tedy do Grand Prix of Nations.

„Přímá kvalifikace mezi sborovou špičku měla svoje úskalí. Jediný možný soutěžní výkon v každé kategorii,“ dodal Kleckerův kolega sbormistr Michal Jančík.

Zlatý hattrick zajistil Kantiléně přímou kvalifikaci do nejvyšší kategorie na dalších pět let.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít